Assetto Corsa dostanie długo wyczekiwaną markę samochodów!

Fani gier samochodowych już od dawna wypatrywali prawdziwych ikon niemieckiej motoryzacji.

Wydawnictwo Techland, oficjalny partner 505 Games na rynku polskim, z dumą informuje, że do gry Assetto Corsa trafią auta marki Porsche. Konsolowa wersja symulatora pojawi się 26 sierpnia w wersji na PlayStation 4 oraz Xbox One (polska wersja kinowa).


Porsche przez ponad 12 lat konsekwentnie odmawiało współpracy wielu studiom, przez co stało się marką niezmiernie pożądaną wśród deweloperów tworzących gry wyścigowe. Dlatego pojawienie się kultowych samochodów z charakterystycznym logo w Assetto Corsa, jest nie tylko świętem wszystkich pasjonatów motoryzacji, ale również ogromnym sukcesem odpowiedzialnych za grę – Kunos Simulazioni. Auta ze stajni Porsche trafią do Assetto Corsa pod koniec roku w formie dwóch dodatków DLC.

– Ciężko mi opisać jak dumni jesteśmy ze współpracy z Porsche i jak ekscytujące jest przywrócenie takiej marki do świata symulatorów wyścigów. Tej jesieni Assetto Corsa będzie jedynym tytułem multiplatformowym w kategorii symulatorów wyścigów, w którym pojawią się auta Porsche. Zarówno gracze, jak i nasi fani marzą o JEŹDZIE Porsche w możliwie najbardziej realistyczny sposób. To dla nas zaszczyt i ogromna odpowiedzialność zarazem. Ściśle współpracujemy z Porsche, by jak najwierniej oddać każdy ich model. Fakt, że te same symulacje będą używane w centrach wyścigowych Porsche mobilizuje nasz zespół jeszcze bardziej. Chcemy dostarczyć najlepsze wrażenia z wirtualnej jazdy tymi samochodami w historii – komentuje Marco Massarutto, Executive & Licensing Manager w Kunos Simulazioni.

Auta Porsche dołączą do imponującej listy około 100 rzeczywistych samochodów najbardziej prestiżowych marek, które zostały pieczołowicie przeniesione do wirtualnego świata. Prowadząc Porsche w Assetto Corsa gracz będzie mógł poczuć się tak, jakby zasiadał za kierownicą prawdziwego motoryzacyjnego potwora. Wszystko dzięki laserowej precyzji i technologii skanowana, z jaką w grze odwzorowano pojazdy i trasy.

Wydawnictwo Techland dodatkowo zadbało o polskich fanów i na rodzimym rynku, jako jednym z nielicznych na świecie, Assetto Corsa będzie dostępne w wersji PRESTIGE EDITION na obie platformy. Pod tajemniczą nazwą kryje się DLC Prestige Pack, czyli 9 niesamowitych samochodów. Limitowana edycja premierowa – Assetto Corsa: Prestige Edition – będzie dostępna w tej samej cenie, co wydanie standardowe (219,90 zł). Ilość gier jest ograniczona, tylko do wyczerpania zapasów. Szczegóły DLC w załączonej infografice.

Źródło: Techland

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

8 Shares
Share8
+1
Tweet