Assetto Corsa debiutuje na konsolach najnowszej generacji

Posiadacze PlayStation 4 oraz Xboksa One w końcu doczekali się tej wyjątkowej symulacji.

Z okazji debiutu na konsolach, gra otrzymała premierowy zwiastun. Wydawcą produkcji na polskim rynku jest Techland, który wycenił produkcję na 219,90 zł. Assetto Corsa dostępna jest w polskiej wersji kinowej.

Assetto Corsa pierwotnie ukazała się na rynku w wersji PC szybko uzyskując status symulacji o niezrównanym poziomie realizmu, która jak żadna inna oddaje wrażenia z realnej jazdy. Gra zasłynęła precyzyjnym odwzorowaniem aut oraz laserowym skanowaniem torów, które odpowiadają realnym z dokładnością co do milimetra.

Zwiastun konsolowej wersji Assetto Corsa:

Assetto Corsa będzie też rozwijana po premierze – niebawem ukaże się DLC z ikonicznym samochodami włoskich marek takich jak Ferrari i Maserati oraz pakiet aut legendarnej niemieckiej marki Porsche, która wraca do świata gier wyścigowych po 12 latach. Warto również podkreślić, że konsolowa wersja Assetto Corsa działa w rozdzielczości 1080p zarówno na Xbox One jak i PlayStation 4.

Assetto Corsa na polskim rynku będzie też dostępna w limitowanej edycji premierowej – Prestige Edition. Premierowy nakład będzie wzbogacony o darmowy bonus – Prestige Pack zawierający 9 niesamowitych samochodów. Prestige Edition będzie dostępna dokładnie w tej samej cenie, co wydanie standardowe (219,90 zł). Ilość gier jest ograniczona do wyczerpania zapasów.

Źródło: Materiał wydawcy

Assetto Corsa z nowym torem i czerwonymi diabłami

Posiadacze symulatora Assetto Corsa mogą zaopatrzyć się w dodatek Red Pack, dodający do gry przede wszystkim nowe samochody i jak sama nazwa pakieciku wskazuje, wszystkie w odcieniach czerwieni. Żeby poszaleć nimi na torze, trzeba zapłacić niecałe 10 euro, czyli około 44 zł. Co w zestawie?

  • Ferrari SF-15T
  • Ferrari F138
  • Ferrari 488 GT3
  • Maserati 250F 6C
  • Maserati 250F T2 12C
  • Maserati GranTurismo MC GT4
  • Lamborghini Aventador SuperVeloce

Wszystkie samochody przetestujemy na nowej trasie, również dodanej do Assetto Corsa wraz z omawianym DLC. To australijski tor Spielberg RedBull Ring. Przypominamy, że wyścigi od studia Kunos Simulazioni zadebiutują 26 sierpnia na konsolach PlayStation 4 i Xbox One i będą już zaopatrzone w dodatek Red Pack.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.