Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Assassin’s Creed: Valhalla – twórcy wyjaśniają, jak będą wyglądały pyskówki

Od pewnego czasu wiemy, że w Assassin’s Creed Valhalla pojawi się możliwość uczestniczenia w pyskówkach. Dyrektor kreatywny produkcji Ashraf Ismail wyjaśnia, na czym będą one polegały.

Pyskówki były rozrywką wikingów. Jak czytamy na stronie Ubisoftu, chodziło o to, by dla rozrywki jak najdotkliwiej zelżyć oponenta, na wzór dzisiejszych raperskich dissów. Słowne batalie pojawią się w nowym AC w formie minigier. Przedstawiciel Ubisoftu wypowiedział się ostatnio na Twitterze na temat tego elementu rozgrywki.

Gdy ktoś obrzuci bohatera wyzwiskiem, będzie on musiał odpowiedzieć. Pokaże się wtedy kilka kwestii do wyboru i gracz będzie musiał znaleźć tę, która pasuje danej obeldze – tę o odpowiadającym jej rytmie – wyjawił Ashraf Ismail. Dyrektor Valhalli dodał, że zespół dobrze bawi się przy tworzeniu pyskówek. Więcej konkretów na ten temat ma zostać wyjawionych w przyszłości.

AC: Valhalla wcielimy się w wikinga o imieniu Eivor (będziemy mogli, tak jak w przypadku Odyssey, wybrać pomiędzy kobietą i mężczyzną). Wyruszymy ku bogatym terenom angielskich królestw, by podbić nowe ziemie, przy okazji uczestnicząc w życiu codziennym wikingów.

Gra trafi zarówno na pecety, jak i PlayStation 4, Xboksa One, Google Stadia i konsole nowej generacji. Nie jest jeszcze znana dokładna data jej debiutu; przecieki sugerują, że może to być nawet połowa października. Oficjalnie jednak twórcy wspominają o okresie świątecznym 2020.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się