Spora aktualizacja do Assassin’s Creed Valhalla. Mnóstwo poprawek i przedfestiwalowe nowości

Assassin's Creed Valhalla - wikingowie
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Kto by się spodziewał? Do Assassin’s Creed Valhalla trafiła kolejna łatka. Aktualizacja 1.5.1 poprawia tonę błędów i przygotowuje grę do kolejnego wydarzenia.

Ubisoft nieźle mi zaimponował wsparciem dla swojej singleplayerowej produkcji.

Assassin’s Creed Valhalla w wersji 1.5.1

Valhalla to idealny przykład gry-usługi, która nie musi wcale opierać się wyłącznie na dojeniu z graczy lubiących multiplayerowe świecidełka. Tytuł od Ubisoftu polega wyłącznie na rozgrywce jednoosobowej, a tak długo od premiery jest wciąż wspierany. Jeszcze wczoraj firma zapowiedziała zaktualizowanie gry do kolejnej wersji. Dlatego też spieszymy donieść, iż stosowna łatka już się pojawia. Co ciekawe, jest znacznie większa, niż moglibyśmy przypuszczać.

Musimy więc przygotować dość sporo miejsca na dyskach. Zależnie od wersji, patch zajmie nam:

  • Xbox Series: 9.0 GB
  • Xbox One: 8.2 GB
  • PlayStation 5: 2.92 GB
  • PlayStation 4: 1.41 GB
  • PC: 12.33 GB

No dobra, trochę przestrzeni potrzeba, ale chyba się to opłaca. Zwłaszcza że twórcy zadbali o parę ciekawych nowości. Zanim jednak do nich przejdziemy, warto podkreślić olbrzymią liczbę poprawek do istniejących bugów. W tym miejscu znajdziecie oficjalne patch notes na blogu studia, które zaskakująco przytłaczają. Zaparzcie herbatę, bo przebrnięcie przez liczbę zmian może trochę zająć.

Kolejną ważną rzeczą jest dodanie zupełnie nowych wyzwań. Do gry trafił zupełnie darmowy „Mastery Challenge Pack 2”, dzięki któremu sprawdzimy nasze umiejętności walki wręcz, dystansowej oraz skradania. Warto jednak pamiętać, że dostęp do wzywań dostaniemy dopiero po ukończeniu pierwszej części paczki, która trafiła do gry jakiś czas temu. Oczywiście nowe zadania to także zupełnie nowy loot, w tym m.in. przedmioty kosmetyczne czy zbroja.

Wersja 1.5.1 przygotowuje również grę do sezonowego wydarzenia Ostara Festival celebrującego wiosenną równonoc. Event rozpocznie się już jutro, czyli 21 kwietnia i potrwa aż do 12 maja. Biorąc udział w wydarzeniu, możemy liczyć na sporo dodatkowych aktywności oraz możliwość zdobycia rzadkiego wyposażenia.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie