Assassin's Creed Infinity - asasyni z wielu odsłon serii

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Assassin’s Creed Infinity nie wymyśli koła na nowo. Ubi rozjaśnia swoje plany wobec gry

Assassin’s Creed Infinity ma zachować DNA serii. Ubisoft znów opowiedziało trochę o tajemniczym i rzekomo bardzo ambitnym projekcie.

Niedawno fani marki Asssassin’s Creed otrzymali wyjątkowo nietypową niespodziankę. Ubi potwierdziło, że pracuje nad grą-usługą osadzoną w swoim hitowym uniwersum. Tytuł ten zaoferuje przygody w różnych okresach historycznych, ale rzekomo nie skupi się na trybie multiplayer.

Ubisoft przybliżyło inwestorom specyfikę projektu na konferencji. Ubi stara się „pozostać zgodne z DNA marki”. Assassin’s Creed Infinity skupi się na opowiadaniu historii i ma zaoferować „bogate doświadczenia narracyjne”.

Jeśli chodzi o projekt o kryptonimie Infinity, mamy ekscytujące plany na przyszłość, które mają potencjał, aby znacznie rozszerzyć zarówno zasięg marki, jak i powtarzający się profil, przy jednoczesnym zachowaniu wierności dziedzictwu Assassin’s Creed w zakresie bogatych doświadczeń narracyjnych.
Projekt jest we wczesnej fazie rozwoju i w odpowiednim czasie podzielimy się większą ilością szczegółów.

– powiedział CFO Ubisoft, Frédérick Duguet, w trakcie konferencji z inwestorami
Źródło: VGC

Słowa Dugueta można interpretować na parę sposobów. Najpewniej jednak Infinity nie odbiegnie znacznie od poprzednich odsłon serii. Nie spodziewałbym się tytułów stawiających tylko i wyłącznie na multiplayer. Oczywiście niewykluczone, że takie eksperymenty też się pojawią.

Jakby nie patrzeć, Assassin’s Creed przeżywa aktualnie chyba swój najlepszy okres za sprawą Valhalli, która nie jest bardzo innowacyjna. Owszem, to solidna gra, ale nadal przypomina swoich poprzedników. Jeśli Infinity ukaże się w ciągu najbliższych lat, raczej nie będzie silić się na wprowadzanie wielkiej rewolucji w serii.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się