Assassin’s Creed: Ragnarok z zapowiedzią w lutym 2020 (pogłoska)

Z nowych wieści na temat Assassin’s Creed: Ragnarok dowiadujemy się m.in., kiedy można się spodziewać zapowiedzi i premiery gry.

Pierwsze wzmianki o nowej odsłonie Assassin’s Creed pojawiły się już na początku roku 2018, po tym, gdy Michele Nucera, włoska artystka z mediolańskiego oddziału Ubisoftu, wrzuciła na serwis ArtStation grafikę koncepcyjną sugerującą setting kolejnej części serii. Informacje, jakoby nowy Assassin’s Creed miał nas przenieść do ery wikingów, zostały później potwierdzone przez dziennikarza Jasona Schreiera z serwisu Kotaku. Jeden z lepiej poinformowanych dziennikarzy branżowych sugerował, że premiera gry ma mieć miejsce w roku 2020.

Później pojawiały się kolejne nieoficjalne doniesienia – wiedzieliśmy z nich między innymi, że głównego bohatera będzie można wybrać spośród przedstawicieli obu płci – i że otrzymamy nowe bronie (młoty bojowe) oraz łódź, którą popłyniemy na Morze Bałtyckie i do Skandynawii.

Kiedy premiera?

Teraz wszystkie te informacje zostają – ponownie nieoficjalnie – poparte przez anonimowego użytkownika forum Reddit. Zdaniem tego informatora, premiera części o podtytule Ragnarok jest planowana na jesień 2020. Tytuł zadebiutuje zarówno na konsolach starych, jak i na next-genach. Wcześniej – bo w lutym – możemy się spodziewać oficjalnej zapowiedzi nowej odsłony serii. I tak – raczej na pewno będzie to gra o wikingach, której fabuła przeniesie nas około roku 800 (autor napisał, że będzie to 800 rok p.n.e., ale chyba po prostu się pomylił).

Zdaniem użytkownika Reddit, gra rzeczywiście da możliwość wyboru głównego bohatera pomiędzy mężczyzną a kobietą – wybór ten nie będzie mieć jednak żadnego wpływu na fabułę. Doniesienia dotyczące łodzi są także potwierdzone w poście informatora; jego zdaniem jednak nie należy się nastawiać na jakieś oszałamiające walki morskie. Fabuła Ragnarok ma dotyczyć zemsty, a sam gameplay będzie przypominał to, co gracze znają z Odyssey – z tym że mechanika gry zostanie ulepszona, a elementy RPG rozbudowane.

Czy wszystkie te informacje są prawdziwe? Okaże się już w lutym 2020.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: