Assassin’s Creed: Ragnarok – kolejny przeciek ujawnia datę prezentacji i premiery gry

0 komentarzy

Z najnowszych nieoficjalnych doniesień na temat kolejnej odsłony serii o Asasynach dowiadujemy się między innymi o terminie prezentacji gry i dacie jej premiery.

Ostatnio pojawiają się nowe pogłoski dotyczące Assassin’s Creed: Ragnarok. Nie wszystkim plotkom należy wierzyć, o czym chociażby piszemy tutaj. Wczoraj serwis 4Channel opublikował kolejne przecieki dotyczące nowej odsłony serii. Część tych informacji potwierdził dziennikarz Jason Schreier, co czyni je nieco bardziej wiarygodnymi. Publikujemy je poniżej.

Na początek dwie najważniejsze kwestie, czyli terminy zapowiedzi i premiery Assassin’s Creed: Ragnarok. Zgodnie z przeciekiem, Ubisoft ma pokazać grę w lutym na organizowanym przez Sony wydarzeniu, podczas którego japoński producent zaprezentuje PlayStation 5. Natomiast premiera tytułu jest rzekomo zaplanowana na wrzesień 2020. Co więcej, Ragnarok ma trafić zarówno na konsole obecnej, jak i następnej generacji.

Jeśli chodzi o gameplay, mamy grać postacią o imieniu Jora (ponownie dostaniemy możliwość wyboru płci bohatera). W porównaniu z poprzednimi odsłonami cyklu, AC: Ragnarok będzie kłaść większy nacisk na elementy RPG, oferując rozszerzoną mechanikę rozwoju postaci. Otrzymamy również więcej broni, którą będzie można ulepszać.

Także świat gry ma być znacznie bardziej rozległy w porównaniu do wcześniejszych części AC. Na mapie Ragnarok znajdzie się cała Europa Północna i duże miasta, takie jak Londyn, York, Paryż i Kijów. I, jako że tytuł przeniesie nas do IX wieku, na terenach Starego Kontynentu ma wrzeć od konfliktów i wojen – różne frakcje będą walczyć ze sobą także bez udziału gracza.

Wszystko to, to oczywiście jedynie nieoficjalne informacje. Które z nich są prawdziwe? Dowiemy się tego dopiero wtedy, gdy gra zostanie zaprezentowana.

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się