Dzisiaj rozpoczyna się wielka nowa przygoda w Assassin’s Creed Origins

Jeśli czekaliście na nową przygodę w Assassin’s Creed Origins, dzisiaj możecie zaspokoić swój głód. Klątwa Faraonów wydostała się na wolność!

Drugi dodatek do Assassin’s Creed Origins dzisiaj ma swoją premierę i z tej okazji Ubisoft poczęstował graczy nowym zwiastunem, który znajdziecie poniżej.

W dodatku Klątwa Faraonów (The Curse of the Pharaohs) zobaczymy nowy wątek fabularny, całkiem odbiegający od tego z podstawowej wersji gry. Na graczy mają czekać nowe bestie oraz zmumifikowani faraoni. Istotnym elementem będzie też wprowadzenie wyższego maksymalnego poziomu postaci do 55 punktów.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o DLC, zaraz pod filmikiem znajdziecie trochę przydatnych informacji od dewelopera w formie pytań i odpowiedzi.

O co chodzi w The Curse of the Pharaohs?

Bayek podróżuje do Teb, aby zbadać starożytną klątwę, która nawiedziła ten region. The Curse of the Pharaohs skupia się na egipskiej mitologii, pozwalając graczom na spotkania ze słynnymi faraonami i egipskimi potworami.

Jakie jest miejsce i czas akcji dodatku?

The Curse of the Pharaohs toczy się cztery lata po wydarzeniach z podstawowej wersji gry – Bayek trafia do Teb. Podczas swojego śledztwa, mającego na celu wyjaśnienie przyczyny klątwy, Bayek zwiedzi słynne miejsca, takie jak Teby – starożytną stolicę ze świątyniami Karnak i Luksor – jak również tajne grobowce, ukryte w Dolinie Królów, a także wszystko to, co znajdzie jeszcze głębiej.

Czego gracze mogą się spodziewać po tym dodatku?

Gracze będą mogli zgłębić zupełnie nowy region Teb, gdzie znajdą wachlarz zadań głównych i pobocznych, dzięki którym zanurzą się w mistycznych wierzeniach starożytnego Egiptu. Pojawią się też tutaj nowi wrogowie i walki z mistycznymi bossami.

Czy zwiększy się maksymalny poziom?

Tak, w The Curse of the Pharaohs gracze będą mogli osiągnąć poziom 55.

Czy gracze spotkają jakieś znane już postaci?

Bayek podczas swojej nowej przygody spotka wyłącznie nowe postacie.

Czy gracze muszą skończyć główną oś fabularną gry, aby rozpocząć grę w The Curse of the Pharaohs?

Nie, ukończenie głównej linii fabularnej gry Assassin’s Creed Origins nie jest wymagane do rozgrywki. Aby w pełni móc cieszyć się dodatkiem, zalecamy jednak rozgrywkę bohaterem na poziomie bliskim 45.

Czy muszę posiadać dodatek The Hidden Ones, aby grać i rozumieć The Curse of the Pharaohs?

Nie, dodatek The Hidden Ones nie jest wymagany do uzyskania dostępu do The Curse of the Pharaohs, grania w ten dodatek ani zrozumienia jego fabuły.

W jaki sposób mogę uzyskać dostęp do The Curse of the Pharaohs?

Gracze, którzy posiadają dodatek, mogą uzyskać do niego dostęp poprzez zadanie Klątwa Faraonów, dostępne w ich menu zadań. Gdy gracze ukończą zadanie Żegnaj z głównej części gry, to nowe zadanie pojawi się w ich dzienniku. Mogą również otworzyć atlas na mapie świata i przenieść się do Teb.

Czy dodatek będzie dostępny osobno i czy muszę posiadać główną grę?

Dodatek The Curse of the Pharaohs jest częścią Przepustki Sezonowej, ale można go kupić osobno za €19.99/$19.99. Aby uzyskać dostęp do dodatku, musisz posiadać Assassin’s Creed Origins.

Czy będą nowe osiągnięcia do odblokowania?

Tak, The Curse of the Pharaohs zawiera sześć nowych osiągnięć dla wszystkich, którzy lubią je zdobywać.

Jaka jest data premiery The Curse of the Pharaohs?

Dodatek będzie dostępny 13 marca na platformach Xbox One, PlayStation 4 oraz PC.

Źródło: Ubisoft, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.