Wyjątkowy przeciwnik w Assassin’s Creed Origins. Mamy tylko kilka dni, by go pokonać

Władcza wód w nowym wydarzeniu.

Ubisoft informuje, że możemy już podjąć się drugiej Próby Bogów w Assassin’s Creed Origins. Naszym przeciwnikiem będzie tym razem budzący grozę władcą wód Sobek. Wydarzenie potrwa do 28 listopada.

Jak podkreśla deweloper, aby zmierzyć się z Sobkiem, musisz zaliczyć serię zadań „Aya”. Gdy ukończysz tę serię, otrzymasz informację o zadaniu i jego położeniu. Tam dojdzie do starcia. Choć możesz rozpocząć tę próbę w dowolnym momencie po otrzymaniu zadania, Ubisoft zaleca randkę z Sobkiem dopiero na 40. poziomie doświadczenia.

Po pierwszym pokonaniu Boga otrzymamy jeden przedmiot z zestawu wyposażenia Anubisa. Za kolejne posłanie Sobka do piachu otrzymamy PD i drachmy.

Sobek był bogiem, wcieleniem jednego z najdzikszych drapieżników znanych w starożytnym Egipcie. Krokodyl nilowy znany był ze swej drapieżności, wielkości i siły. Egipcjanie byli na tyle ostrożni, że w trakcie przechodzenia przez akweny zamieszkałe przez krokodyle, recytowali specjalne zaklęcia ochrony.

Sobek był bogiem wody i płodności. Zwano go władcą wód. Podobnie jak jego dzieci, Sobek był szanowany i obawiano się go. Często przedstawiany był jako krokodyl lub człowiek z głową krokodyla. To potężna postać, która wzbudza strach w sercu każdego, kto śmie jej się sprzeciwić.

Wedle starożytnych źródeł hodowano specjalne krokodyle, które miały uczcić Sobka w poświęconych mu świątyniach. Jeśli w Assassin`s Creed® Origins odwiedzisz świątynię Sobka w Fajum, możesz spotkać się z groźnymi wcieleniami tego boga.

Źródło: Ubisoft, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.