Dzisiaj wielka premiera, na którą czekało wielu fanów Asasynów

Nowa przygoda czeka.

Ubisoft przypomina, że 23 stycznia udostępniony zostanie pierwszy dodatek do Assassin’s Creed Origins. W rozszerzeniu fabularnym zatytułowanym The Hidden Ones, Bayek i jego nowo utworzone Bractwo Asasynów stawią czoła Rzymianom w zupełnie nowym regionie, na Półwyspie Synaj.

Z okazji premiery dodatku, deweloperzy nie tylko pokazali świeżutki zwiastun, lecz postanowili również odpowiedzieć na najczęstsze pytania graczy w sprawie DLC.

Czy w dodatku wcielam się w postać Bayeka?

Naturalnie! W rozszerzeniu The Hidden Ones nadal grasz jako Bayek. Zachowujesz wszystkie swoje postępy z podstawy gry (umiejętności, poziomy rzemieślnicze, wyposażenie, zawartość ekwipunku itd.) i możesz kontynuować rozwój oraz indywidualizację Bayeka w toku dalszej gry.

Czy w dodatku powrócą inne postaci znane z podstawy gry?

Tak, spotkasz kilku starych znajomych z podstawowego wątku fabularnego, a także kilka nowych postaci właściwych dla tego rozszerzenia.

Czy dodatek The Hidden Ones nawiązuje do historii z podstawy gry, czy też jest oddzielną opowieścią?

The Hidden Ones to kontynuacja wątku fabularnego z podstawy gry. Akcja rozszerzenia toczy się cztery lata po zakończeniu wydarzeń przedstawionych w Assassin’s Creed Origins, w nowym regionie świata, czyli na Półwyspie Synaj.

Synaj to górzysty obszar, silnie obsadzony przez rzymskie wojska. Gracze na własne oczy zobaczą jak wygląda rzymska okupacja, odkrywając liczne i pilnie strzeżone obozy wojskowe, porty oraz place budów, na których Rzymianie wyburzają egipskie świątynie. Ten górski region zaoferuje szereg nowych możliwości wielbicielom parkuru, eksploracji oraz wymagających walk.

Jak mogę uzyskać dostęp do dodatku The Hidden Ones z poziomu gry?

Po zainstalowaniu rozszerzenia możesz uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem menu zadań, które poprowadzi Cię do celu lub otworzyć nową mapę Atlas i użyć “fast travel” do regionu Synaju. Możesz także podróżować pomiędzy regionem Synaju, a głównym obszarem gry w dowolnym momencie, bez względu na twój postęp w grze przy użyciu nowego widoku Atlasu na mapie świata.

Czy muszę mieć ukończoną podstawę gry, by uzyskać dostęp do dodatku The Hidden Ones?

Nie, aby zagrać w dodatek nie trzeba mieć ukończonego głównego wątku fabularnego, lecz by cieszyć się nowym regionem i związanymi z nim zadaniami warto mieć poziom postaci zbliżony do 40.

Czy w dodatku zostanie podniesiony limit poziomu?

Tak, odblokowujemy dalszy rozwój Bayeka. Limit, ustawiony w podstawie gry na 40 poziomie, w dodatku The Hidden Ones wzrośnie do 45 poziomu.

Czy będą dostępne nowe opcje rzemieślnicze?

Tak, dodajemy nowe poziomy rzemieślnicze, by gracze mogli kontynuować rozwijanie swojego wyposażenia.

Czy wraz z dodatkiem pojawi się nowe wyposażenie (np. bronie, stroje, wierzchowce)?

Tak, gracze uzyskają dostęp do czterech nowych broni legendarnych, nowego stroju, nowych wierzchowców, a także całej masy nowego uzbrojenia, które będzie odblokowywane w miarę postępów w rozszerzeniu The Hidden Ones.

Czy po ukończeniu dodatku The Hidden Ones moje postępy (poziom, wyposażenie itd.) zostaną przeniesione do głównej gry?

Tak, wszystkie postępy poczynione w dodatku The Hidden Ones zostaną przeniesione do podstawy gry, gdy tylko zdecydujesz się do niej powrócić.

Czy jeśli nie posiadam Przepustki Sezonowej, mogę kupić The Hidden Ones jako samodzielny dodatek?

Tak, możesz kupić The Hidden Ones jako samodzielny dodatek, o ile tylko posiadasz podstawową wersję Assassin’s Creed Origins.

Źródło: Ubisoft, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.