Assassin’s Creed Odyssey i Nowa Gra+. Patch 1.1.4 już dzisiaj

W końcu posiadacze Assassin’s Creed Odyssey otrzymają zapowiadaną od pewnego czasu przez Ubisoft opcję Nowa Gra Plus. To jednak nie jedyna nowość dzisiejszej aktualizacji.

Ubisoft informuje, że patch 1.1.4 do Assassin’s Creed Odyssey pojawi się 26 lutego na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W przypadku pecetów, update ma ważyć 4.7 GB, a na PlayStation 4 oraz Xbox One pobierzemy odpowiednio około 5.7 GB lub 5.5 GB danych.

New Game+ trafia do Assassin’s Creed Odyssey

Aktualizacja 1.1.4 daje nam możliwość ponownego przejścia gry na innych zasadach. Jak tłumaczy Ubisoft, funkcja ta pozwoli nam rozpocząć grę od nowa, przy zachowaniu całego zgromadzonego wcześniej wyposażenia, ulepszeń, umiejętności, drachm, wierzchowców itd. To szansa, by sprawdzić jak odmienne decyzje wpłyną na przebieg waszej gry lub zmienią jej zakończenie.

Aby móc skorzystać z Nowej Gry +, musimy najpierw ukończyć główny wątek fabularny. W menu pojawi się wtedy nowa opcja, umożliwiająca skopiowanie zapisanego stanu gry w formacie Nowej Gry +. Rozpoczynając NG+ będziemy mogli zmienić bohatera.

To jednak nie jedyna nowa funkcja, którą przywitamy dzisiaj w Asasynach. Co jeszcze dostaniemy?

 • Zwiększenie limitu poziomu – zwiększony limit poziomu do 99. Oprócz tego uzyskacie też zestaw ulepszeń statku oraz dostęp do trzech nowych poziomów grawerunków, z których będzie można korzystać w Kuźni Hefajstosa.
 • Nowe punkty szybkiej podróży – wprowadzono do gry dodatkowy zestaw 22 punktów szybkiej podróży. Większość z nich będzie zlokalizowana w pobliżu portów, co ułatwi nam dostęp do Adrestii.
 • Dodatkowe poziomy najemników i nagrody – Do drabinki najemników dodano dwa nowe poziomy. Podbijcie je, aby sięgnąć po łupy, trzosy pełne drachm oraz dwie dodatkowe nagrody: 10% premię do orichalcum i większy współczynnik zdobywania epickiego wyposażenia.
 • Ramki do trybu fotograficznego – Będziemy mieli teraz dostęp do 10 ramek, między innymi inspirowanych Atenami, Spartą oraz wykorzystującymi logo i herb Assassin’s Creed Odyssey.
 • Aktualizacja ułatwień dostępu – Będziemy mogli teraz zmienić tło napisów dialogowych na półprzezroczyste czarne, korzystając z trzech ustawień:
  • Wył.: Wyłącza tło dla napisów i opcji dialogowych.
  • Napisy: Tło będzie wyświetlane tylko przy napisach.
  • Wł: Tło będzie wyświetlane przy napisach i opcjach dialogowych.

  Dodatkowo gracze będą mogli teraz zmienić wielkość napisów.

Ubisoft naprawdę stara się zapewnić porządne wsparcie dla Assassin’s Creed Odyssey, a my przypominamy, że z obecna odsłoną pożyjemy jeszcze przez najbliższy rok. Nowe Asasyny zadebiutują na rynku dopiero w 2020 roku i prawdopodobnie tytuł będzie nosił nazwę Assassin’s Creed Legion. O pierwszych nieoficjalnych informacjach na temat gry przeczytacie tutaj.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.