Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.

0 komentarzy

Assassin’s Creed: Odyssey – płeć bohatera i jego miłosne preferencje

Ubisoft uczynił tegoroczny dzień dziecka jeszcze piękniejszym. 1 czerwca dostaliśmy oficjalną zapowiedź kolejnej odsłony Assassin’s Creed, a już dziś mówi się o tym, kto zostanie protagonistą Assassin’s Creed: Odyssey.

Ubisoft z serią Assassin’s Creed stworzył jedną z bardziej rozpoznawalnych marek w świecie gier wideo. Strzałem w kolano (choćby ekonomicznym strzałem) byłoby teraz z niej zrezygnować. Zwłaszcza odsłona Origins sprawiła, że studio odzyskało dobre imię. Dlaczego by więc nie eksploatować serii dalej. Po Egipcie, Ubi zabierze nas do Grecji i jak ostatnio informowano, nie będzie to kolejna przygoda Bayeka, a zupełnie nowych postaci.

Assassin’s Creed: Odyssey – bohaterowie

Ten z Was, kto oglądał pierwszy teaser trailer do Assassin’s Creed: Odyssey oraz film pt. „300” od razu zauważył pewną zbieżność. W filmiku od Ubisoftu, jeden z greckich wojowników posyła drugiego w przepaść soczystym kopniakiem w brzuch, na kształt Leonidasa, który w filmie „300” posyła w otchłań posła Kserksesa krzycząc sławne już „This is Sparta!” Jeśli złożyć te zbieżności w całość i wierzyć ostatnim przeciekom, wielu wyciąga następujące wnioski: w Assassin’s Creed: Odyssey wcielimy się w potomka króla Sparty – Leonidasa.


Assassin’s Creed: Odyssey – tworzenie postaci

Nowa odsłona Asasynów ma przynieść wiele nowości, jak choćby koło dialogów, czym mocniej przywodzić będzie na myśl inne wielkie erpegi jak choćby Wiedźmina, ale zmiany mają czekać nie tylko sam gameplay. Te odbędą się także w obszarze kustomizacji postaci. Ta ma nie tylko się pojawić, ale także pozwolić na wybór płci bohatera. Oznacza to, że nie jest powiedziane, iż będziemy grali synem Leonidasa. Równie dobrze, według uznania, może być to jego córka.

Plotkom o potomku Leonidasa realności doprawia także fakt, że (według niemieckiego IGN) czas akcji gry (430r. p.n.e.) zbiega się z historycznymi wydarzeniami pod Termopilami, gdzie syn Leonidasa ostatecznie dokonał żywota (480r. p.n.e.)

Premiery gier na czerwiec 2018. 20 produkcji, których nie można przegapić!

Assassin’s Creed: Odyssey – romanse

Jak donosi wspomniane niemieckie IGN, w nowej odsłonie uświadczymy możliwości romansów. Dodatkowo – zgodnie z rzeczywistością starożytnej Grecji – będą to związki nie tylko heteroseksualne.

Jak podoba Wam się taka wizja na bohatera i setting nowej gry? Dajcie znać, co jeszcze chcielibyście zobaczyć w nowej odsłonie Assassin’s Creed.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%