Assassin’s Creed Odyssey – premiera, nowości w serii, pierwszy filmik i informacje

Assassin’s Creed Odyssey – premiera, nowości w serii, pierwszy filmik i informacje
Filmiki z gier Newsy PC Polecamy! PS4 XOne

Ubisoft ujawnia nową część swojej słynnej serii. Assassin’s Creed Odyssey zostanie zaprezentowany w pełnej krasie podczas nadchodzących targów E3 2018, lecz już dzisiaj mamy nieco informacji na temat gry oraz pierwszy filmik.

Najpierw w sieci wylądowało zdjęcie gadżetu, który jest związany z nową częścią Assassin’s Creed. To breloczek w kształcie hełmu spartiackich wojowników (wrzucamy poniżej), na którego opakowaniu pojawia się nazwa nowej odsłony – Odyssey.

Assassin’s Creed Odyssey oficjalnie. Grecja!

Skoro mleko zostało już rozlane i w sieci zawrzało od spekulacji na temat tego, czy brelok jest rzeczywiście prawdziwy, Ubisoft postanowił nie trzymac nas dłużej w napięciu i potwierdził Assassin’s Creed Odyssey pierwszym teaserem.

Filmik pokazuje dwóch wojowników, z których jeden jest ewidentnie w niekomfortowej sytuacji. Otrzymaliśmy jednocześnie potwierdzenie, że nowa odsłona serii z Asasynami przeniesie nas do Grecji. Materiał został okraszony dopiskiem – Do zobaczenia na E3. Czekamy zatem do konferencji Ubisoftu, podczas której na pewno zobaczymy pełną wersję zwiastuna oraz poznamy więcej szczegółów na temat gry. Póki co, pod teaserem znajdziecie garść nieoficjalnych informacji od osób, które ponoć już grały w Assassin’s Creed Odyssey.

Assassin’s Creed Odyssey – nowości, bohaterowie

Serwis Kotaku twierdzi, że skontaktował się z trzema osobami, które miały już przyjemność pograć w Assassin’s Creed Odyssey. Oprócz tego redaktor portalu rozmawiał z kilkoma innymi osobami, które posiadają informacje o produkcji z drugiej ręki.

Podczas gdy AC Origins dodał do serii elementy RPG typowe dla Wiedźmina, Odyssey jeszcze bardziej rozwinie te rzeczy – twierdzą informatorzy Kotaku. Jako przykład podano opcje dialogowe, które pojawią się po raz pierwszy w serii Ubisoftu. Prowadząc rozmowy w Assassin’s Creed Odyssey będziemy mogli zatem – podobnie jak w Wiedźminie 3 – wybierać odpowiedź z dostępnej puli. Bardzo możliwe, że wpłynie to na większą atrakcyjność questów, a wybrana ścieżka dialogowa będzie miała znaczenie odnośnie tego, jak nasz rozmówca zareaguje na naszą postawę podczas konwersacji.

Ponadto – według Kotaku – w Assassin’s Creed Odyssey będziemy mogli grać dwiema postaciami, żeńską oraz męską. W buildzie gry, do którego mieli dostęp informatorzy portalu, nie mieliśmy do czynienia z bohaterami znanymi z obecnej części (Bayek oraz Aya), lecz z zupełnie nowymi.

Świat nowej odsłony gry ma być podzielony na kilka regionów. Ponadto zobaczymy w Odyssey powrót systemu Bractwa znanego z Assassin’s Creed Brotherhood.

Premiera Assassin’s Creed Odyssey

Data premiery Assassin’s Creed Odyssey być może zostanie ujawniona już za kilka dni podczas targów E3. Póki co dwa źródła Kotaku twierdzą, że premiera gry została zaplanowana w roku finansowym Ubisoftu, który kończy się 31 marca 2019 roku.

Można zatem podejrzewać, że seria Assassin’s Creed powróci do rocznego cyklu wydawniczego i Odysey wyląduje na rynku jesienią 2018 roku. Platformy docelowe? Można strzelać w ciemno – PC, PS4 i Xbox One.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie