Assassin’s Creed Mirage oficjalnie bez wątków mitologicznych, lecz jest jedno „ale”

Assassin's Creed Mirage mogło zostać wewnętrznie przesunięte
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Nowe informacje na temat Assassin’s Creed Mirage bardzo uradują graczy, którzy mają już dość mitologii w grach Ubisoftu. Nie liczcie jednak na grę całkowicie pozbawioną elementów fantastycznych.

Narrative Director gry potwierdziła, że w Mirage nie znajdziemy wątków mitologicznych. W trakcie historii spotkamy jednak dżina, który ma być oderwany od „realistycznych” elementów opowieści i najpewniej znajdziemy go jedynie w związanych z Animusem korytarzach pamięci.

To, co widzieliście, jest też częścią deklaracji powrotu do korzeni. Korytarze pamięci były przez cały czas w Assassin’s Creed, przywróciliśmy też pióra, które mogliście zobaczyć w zwiastunie, a to stworzenie, które widzieliście, jest naprawdę w dużej mierze częścią arabskiej mitologii. To dżin (…). Ale, jest częścią bardzo specyficznego momentu, jakim jest korytarz pamięci.
Żeby było jasne, w Assassin’s Creed Mirage nie ma żadnej mitologii. (Dżinn) to bardzo specyficzne stworzenie z bardzo specyficznym znaczeniem, które poznacie, gdy zagracie w grę i sami doświadczycie tej historii.

– powiedziała Narrative Director, Sarah Beaulieu, w rozmowie z GameReactor

Ostatnie trzy odsłony Assassin’s Creed obfitowały w nawiązania do mitologii i otrzymały całe rozszerzenia poświęcone mitom. Część społeczności fanów serii stęskniła się jednak za bardziej ugruntowaną w rzeczywistości (choć absolutnie nie realistyczną) fabułą, więc decyzja Ubisoftu powinna ucieszyć tę grupę odbiorców.

Assassin’s Creed Mirage trafi na rynek w przyszłym roku. Gra będzie dostępna na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X oraz S.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie