Assassin’s Creed Mirage oficjalnie bez wątków mitologicznych, lecz jest jedno “ale”

Assassin's Creed Mirage od 159 zł na konsole w polskich sklepach
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Nowe informacje na temat Assassin’s Creed Mirage bardzo uradują graczy, którzy mają już dość mitologii w grach Ubisoftu. Nie liczcie jednak na grę całkowicie pozbawioną elementów fantastycznych.

Narrative Director gry potwierdziła, że w Mirage nie znajdziemy wątków mitologicznych. W trakcie historii spotkamy jednak dżina, który ma być oderwany od “realistycznych” elementów opowieści i najpewniej znajdziemy go jedynie w związanych z Animusem korytarzach pamięci.

To, co widzieliście, jest też częścią deklaracji powrotu do korzeni. Korytarze pamięci były przez cały czas w Assassin’s Creed, przywróciliśmy też pióra, które mogliście zobaczyć w zwiastunie, a to stworzenie, które widzieliście, jest naprawdę w dużej mierze częścią arabskiej mitologii. To dżin (…). Ale, jest częścią bardzo specyficznego momentu, jakim jest korytarz pamięci.
Żeby było jasne, w Assassin’s Creed Mirage nie ma żadnej mitologii. (Dżinn) to bardzo specyficzne stworzenie z bardzo specyficznym znaczeniem, które poznacie, gdy zagracie w grę i sami doświadczycie tej historii.

– powiedziała Narrative Director, Sarah Beaulieu, w rozmowie z GameReactor

Ostatnie trzy odsłony Assassin’s Creed obfitowały w nawiązania do mitologii i otrzymały całe rozszerzenia poświęcone mitom. Część społeczności fanów serii stęskniła się jednak za bardziej ugruntowaną w rzeczywistości (choć absolutnie nie realistyczną) fabułą, więc decyzja Ubisoftu powinna ucieszyć tę grupę odbiorców.

Assassin’s Creed Mirage trafi na rynek w przyszłym roku. Gra będzie dostępna na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X oraz S.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie