Prezydent Andrzej Duda oferuje codziennie po 4 tys. zł? Dziwne reklamy na YouTube

Andrzej Duda oferuje 4 tys. zł codziennie? Dziwne reklamy na YouTube
Newsy Technologie

Nie, prezydent Andrzej Duda nie oferuje Polakom po 4 tys. zł ani żadnych innych inwestycji. To oszustwo deepfake, które trafiło na YouTube’a.

NIektórzy technologię deepfake mogą przekuć w biznes, a inni w… dość tani sposób na oszustwo, który jednak może się opłacić. I niestety jednym z czołowych internetowych zagrożeń obecnych czasów jest właśnie udawanie innych osób. Podszycie się pod kogoś wizerunkiem i głosem nigdy nie było takie proste, więc trzeba uważać na wszystko, co widzimy w sieci. Szczególnie jeżeli to sam prezydent Polski oferujący nam możliwość zarobienia sporych pieniędzy.

Jak donosi na Twitterze m.in. Sekurak, w serwisie YouTube (i tak zalewanym przez reklamy) pojawiają się jawne oszustwa. To zadziwiające, że skok technologiczny jest tak wielki, świadomość społeczeństwa rośnie, a oszuści nadal podszywają się pod znane osobistości, aby ukraść nasze dane lub pieniądze. Nowa reklama wyświetlana w YT przedstawia prezydenta Andrzeja Dudę, który oferuje Polakom możliwość inwestycji. Ta ma ponoć zwrócić się, umożliwiając zarobek nawet po 4 tys. zł dziennie.

Brzmi niewiarygodnie i tak właśnie jest. Nie wiemy, dlaczego serwis wyświetla reklamę będącą tak kolącym w oczy oszustwem. Istnieje szansa, że zawinił algorytm lub czynnik ludzki. Niemniej to dziwne, bo podobne wideo z prezydentem krąży po sieci od pewnego czasu. Niektórzy donoszą, iż widzieli je już ponad miesiąc temu. Na szczęście wprawne oko wychwyci, że na filmie nie zgadzają się szczegóły, jak choćby synchronizacja ruchu ust z wypowiadanymi kwestiami.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie