AMD: układy do PS5 i Xbox Series X dostarczymy bez opóźnień

Choć Sony i Microsoft nie wspominają słowem o opóźnieniu premier swoich konsol, czasem w sieci pojawiają się spekulacje, że jest to możliwe. AMD tymczasem zapewnia, że podzespoły do PS5 i Xbox Series X wyprodukuje zgodnie z harmonogramem.

Nie będzie opóźnienia premier PS5 i Xbox Series X, przynajmniej nie z winy firmy AMD, która podkreśla, że dotrzyma wszystkich terminów związanych z produkcją podzespołów do next-genów.

Dyrektor generalny AMD, Lisa Su, powiedziała podczas przedstawiania wyników firmy za drugi kwartał, że wiele przewidzianych premier produktów jest nadal zgodnych z harmonogramem w 2020 rok. Obejmuje to procesory 7 nm oparte na architekturze Zen 3 i układy graficzne RDNA 2 (lub „Big Navi”). Su podzieliła się również wiadomością, że AMD rozpoczęło produkcję i wysyłkę chipów do konsol nowej generacji, w tym do PS5 i Xbox Series X. Obie konsole mają zostać wydane w te święta – czytamy na łamach serwisu TheVerge.

Ponadto Lisa Su wspomniała o sukcesie mobilnych procesorów Ryzen 4000, które można znaleźć w coraz większej liczbie laptopów. Dyrektor firmy ujawniła, że przychody z tych CPU idą w górę szybciej niż w przypadku jakikolwiek innych procesorów mobilnych w historii AMD.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 (KOMENTARZE) “AMD: układy do PS5 i Xbox Series X dostarczymy bez opóźnień

  • 31 lipca 2020 at 18:17
    Permalink

    Ja nie zamierzam kupować nowej generacji konsol. Gry są już wystarczająco drogie, a będą jeszcze droższe, zresztą mając 28 lat warto zainteresować się wreszcie innymi ważnymi rzeczami.

    Przestałem już wchodzić na portale z grami/konsolami i myśleć o zakupie nowego PS albo Xboxa bo to skarbonka bez od lat wydałem pewnie 2-3 tys zł na gry co jest chore jak nie więcej. Nie mam zamiaru dalej grać i brnąc w to drogie hobby.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: