AMD: układy do PS5 i Xbox Series X dostarczymy bez opóźnień

logo Sony PlayStation (twórcy PS5) i Microsoft Xbox (twórcy Xbox Series X|S)
Newsy Polecamy! PS5 Xbox Series

Choć Sony i Microsoft nie wspominają słowem o opóźnieniu premier swoich konsol, czasem w sieci pojawiają się spekulacje, że jest to możliwe. AMD tymczasem zapewnia, że podzespoły do PS5 i Xbox Series X wyprodukuje zgodnie z harmonogramem.

Nie będzie opóźnienia premier PS5 i Xbox Series X, przynajmniej nie z winy firmy AMD, która podkreśla, że dotrzyma wszystkich terminów związanych z produkcją podzespołów do next-genów.

Dyrektor generalny AMD, Lisa Su, powiedziała podczas przedstawiania wyników firmy za drugi kwartał, że wiele przewidzianych premier produktów jest nadal zgodnych z harmonogramem w 2020 rok. Obejmuje to procesory 7 nm oparte na architekturze Zen 3 i układy graficzne RDNA 2 (lub „Big Navi”). Su podzieliła się również wiadomością, że AMD rozpoczęło produkcję i wysyłkę chipów do konsol nowej generacji, w tym do PS5 i Xbox Series X. Obie konsole mają zostać wydane w te święta – czytamy na łamach serwisu TheVerge.

Ponadto Lisa Su wspomniała o sukcesie mobilnych procesorów Ryzen 4000, które można znaleźć w coraz większej liczbie laptopów. Dyrektor firmy ujawniła, że przychody z tych CPU idą w górę szybciej niż w przypadku jakikolwiek innych procesorów mobilnych w historii AMD.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie