Amazon szykuje kolejną grę. Pomogą twórcy H1Z1 i PlanetSide

Premiery gier wrzesień 2021
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Amazon po New World i nieco mniej udanych produkcjach zabrał się za tworzenie kolejnych gier. Jedna powstaje we współpracy z weteranami gamingu, którzy odpowiadają za jedne z najpopularniejszych gier MMO.

W ofertach pracy w studiu deweloperskim Amazona możemy znaleźć kilka informacji na temat nieogłoszonego projektu. Będzie to gra multiplayer zmierzająca na PC, konsole oraz urządzenia mobilne. Amazon celuje więc w bardzo szeroką grupę odbiorców.

Dodatkowo potwierdzono, że tytuł jest współtworzony przez autorów takich produkcji jak H1Z1, PlanetSide, Free Realms i EverQuest. Możliwe więc, że studio Amazona nawiązało współpracę z Daybreak Games lub przyjęło do siebie weteranów tego zespołu. Tak czy inaczej, nieogłoszona produkcja powstaje przy pomocy doświadczonych deweloperów.

Zaangażowanie osób z Daybreak jasno wskazuje też, że będzie to gra MMO. To akurat nic dziwnego, bo Amazon obrał sobie za główny cel prac właśnie ten gatunek. Choć po problemach New World możemy wywnioskować, że nie do końca wychodzi mu to na dobre.

Na ogłoszenie gry najpewniej trochę poczekamy. Nie wiemy, na jakim etapie prac są twórcy i na kiedy planowana jest zapowiedź. Na dobrą sprawę nie wiadomo nawet, kiedy ruszyły prace nad grą, więc nie spodziewałbym się rychłego pokazu.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie