Remedy zapowiada serial Alan Wake. Produkcję współtworzy stacja AMC

powstaje serial Alan Wake
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi Seriale

Zapowiedziany w 2018 serial Alan Wake wreszcie otrzymał nowe informacje. Produkcja nadal powstaje, a współtworzyć ją będzie AMC.

Z okazji 12-lecia osychologicznego tytułu od Remedy twórcy uraczyli nas kilkoma niespodziankami. Jednym z prezentów były goszczące już na naszym portalu nowe materiały z kontynuacji gry. Oprócz nich twórcy przypomnieli o obiecanym cztery lata temu serialu. Jeśli cierpliwie czekacie na wieści o tej produkcji, to… wiadomo, że prace nad nią stale trwają. Adaptacją zajęła się stacja AMC, czyli współtwórcy kultowych już The Walking Dead, Breaking Bad czy Zadzwoń do Saula. Ten tytuł w portfolio może stanowić swoistą gwarancję, że telewizyjna wersja Alana Wake’a będzie naprawdę klimatyczna.

Twórcy niestety nie rozpieszczają nas wiadomościami; to jedyne informacje, jakie dotychczas ujawniono. Nie wiadomo zatem, kto mógłby wcielić się w głównego bohatera czy postaci poboczne, nieznane jest nazwisko ewentualnego reżysera ani – tym bardziej – potencjalna data premiery. Zapewne na serial Alan Wake będziemy musieli jeszcze długo czekać; oby ten okres był jednak krótszy niż minione już cztery lata.

Samego Alana Wake’a nie trzeba chyba obszernie przedstawiać. Klimatyczny, mroczny horror zadebiutował w 2010 roku i z miejsca stał się ogromnym hitem wśród wielbicieli nieco „cięższych” tytułów. W grze wcielamy się w tytułowego bohatera, pisarza zmagającego się z blokadą twórczą. Aby ją pokonać, wyjeżdża wraz z żoną do tajemniczego miasteczka. Żona zostaje porwana, a sam pisarz budzi się w środku lasu otoczony potworami. Alan musi jakoś przeżyć – a przy okazji rozwikłać tajemnicę Bright Falls.

Udostępnij: