Alan Wake

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Alan Wake najpewniej niedługo powróci, ale chyba nie tego się spodziewaliśmy

Wygląda na to, że powstaje Alan Wake Remastered. Remedy od jakiegoś czasu wskazuje na sequel, ale przed nim otrzymamy prawdopodobnie odświeżenie.

Remedy od jakiegoś czasu ma pracować nad Alan Wake 2. Słynny pisarz z latarką jest nieobecny na rynku gier wideo od dłuższego czasu i próżno szukać oficjalnych zapowiedzi nowej gry z Alanem w roli głównej.

Wygląda jednak na to, że Remedy może szykować niemałą niespodziankę. W plikach Epic Games odnaleziono dane wskazujące na istnienie Alan Wake Remastered. Jeśli nie jest to żart programistów lub zwyczajny błąd (w co wątpię), Remedy zapewne niedługo zapowie projekt. Kto wie, może doczekamy się natychmiastowego debiutu?

Alan Wake Remastered - pliki
Źródło: EpicData

Alan Wake do dziś trzyma się nieźle, choć oprawa zaczyna się trochę starzeć. Mimo to, rozgrywka nadal jest niezła, a fabuła wciąż potrafi zaciekawić. Jeśli Alan Wake Remastered powstaje, zapewne ograniczy się do lekkiego udoskonalenia grafiki. Nie spodziewałbym się wielkich rewelacji.

Teraz musimy tylko zaczekać na informacje od Remedy. Jesteśmy już po E3 i zapowiedź AW Remastered może ukazać się tak naprawdę w każdej chwili. Odkrycie plików na serwerach Epic Games jasno wskazuje, że od premiery nie dzieli nas już bardzo dużo czasu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się