Czekaliście na to 13 lat. Premierowy zwiastun Alan Wake 2 zapowiada piękną i mroczną grę

Alan Wake 2 na przepięknym i mrocznym premierowym zwiastunie
Newsy PC PS5 Xbox Series

Remedy wydało właśnie oficjalny premierowy zwiastun Alan Wake 2. Jeżeli coś ma Was przekonać do gry, to właśnie ten materiał wideo.

O nowym Alanie Wake’u było głośno, ale nie zawsze z pozytywnych powodów. Bo mówili, że gra bez pudła to czysta patologia. Było, że ekskluzywny tytuł na Epic Games Store to jeszcze gorsze przewinienie. Bo wymagania na PC są tak wysokie, że 7% graczy Steam mogłoby cieszyć się grą w dobrej jakości. Mówcie, co chcecie, ale Remedy zna się na rzeczy.

Nie jestem absolutnie fanbojem fińskiego studia, ale ciężko przypomnieć sobie tytuł od nich, który zawiódł. Jasne, Quantum Break zdobył bodaj najniższe oceny, ale to wciąż warta poznania, wciągająca produkcja. Z każdą kolejną premiera Remedy stara się przesunąć granicę opowiadania historii, ale też pokazać zupełnie nowe technologie. Nie inaczej będzie tym razem.

Powyższy premierowy zwiastun może niektórym przypomnieć, czemu czekali na ten tytuł od 13 lat. Pierwszy Alan Wake nie był grą idealną, a miejscami nawet męczył. Rozumiem to sam, choć uwielbiam tę grę. W „dwójce” ma być podobno o wiele lepiej, z naciskiem na horror i bardziej wymagające, ale rzadsze potyczki. Brzmi to wszystko dobrze, a dowiemy się o tym już dziś, bo właśnie dziś nadejdą recenzje przedpremierowe.

Alan Wake 2 wychodzi 27 października 2023 roku na PC, PS5 i Xbox Series X/S. W przypadku gry na PC mówimy o tytule ekskluzywnym dla Epic Games Store.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie