Alan Wake 2 największą grą Remedy. Wielkie ambicje i plany twórców

Alan Wake 2 jest największą grą w historii Remedy
Newsy PC PS5 Xbox Series

Remedy kolejny raz zapewnia, że Alan Wake 2 to ich największy projekt. Tytuł powstaje jednak dość długo, a do tej pory nie otrzymaliśmy żadnych konkretów.

Remedy to niezwykle utalentowani twórcy, którzy praktycznie z każdą nową premierą dają nam swoisty powiew świeżości. Może i nie każda ich pozycja spotkała się z równym entuzjazmem, ale do tej pory nie wydali słabej gry. Tym bardziej ciekawi mnie, jak poradzą sobie z gatunkiem survival horroru. W końcu Alan Wake to jedna z moich ulubionych gier.

Ostatnio magazyn GamesRadar+ rozmawiał z Samem Lake’iem. Nie mam jednak dobrych wiadomości, jeżeli liczycie na jakiekolwiek nowe szczegóły. Twórca skupił się przede wszystkim na opisaniu, jak długo marzył i dążył do tego, aby Alan Wake 2 mógł w ogóle powstać. Jego zdaniem jest to nie tylko największa gra zespołu, ale również rozwijany od dawna sen, który się ziścił.

Przez te wszystkie lata marzenie o Alan Wake 2 stało się jeszcze bardziej ambitne i wyjątkowe. Projekt takiej gry to bardzo złożone przedsięwzięcie – to nasz największy projekt – i wiele różnych rzeczy musi się ze sobą zgrać. Nie tylko sam koncept, ale także wyczucie czasu i odpowiedni partnerzy.

– wyjaśnia Sam Lake z Remedy Entertainment

Reżyser kreatywny wiele razy zaznacza, że w ciągu lat projekt rozwijał się i zyskiwał kolejne warstwy. Do tej pory nie dowiedzieliśmy się niczego na temat rozgrywki ani tego, czego w zasadzie powinniśmy się spodziewać. Wiadomo przecież, iż najpewniej będzie to dość inna gra od oryginału, z mniejszym akcentem na strzelanie i walkę, a bardziej eksplorująca fabułę i mająca przerazić graczy. Wystarczy spojrzeć tylko na szkice koncepcyjne – klimat aż wylewa się z ekranu. Tytuł ma zadebiutować w tym roku, więc liczę na to, iż wkrótce otrzymamy więcej szczegółów.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie