Alan Wake 2 to sequel gry pod tytułem Alan Wake. Remedy wspina się na wyżyny kontaktu z fanami

Alan Wake 2 to kontynuacja gry pod tytułem Alan Wake
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wiecie, że Alan Wake 2 to kontynuacja gry pod tytułem Alan Wake? A do tego tworzy je Remedy Entertainment. Nie, nie CD Projekt RED ani Ubisoft, a właśnie Remedy. Coś takiego.

Alan Wake 2 będzie opowiadać o tym, co stało się po Alan Wake 1, a nie wcześniej. To tym samym druga część gry pod tytułem Alan Wake, nie trzecia. No i tworzą ją autorzy oryginału, czyli Remedy Entertainment, a nie Electronic Arts. Reżyserem jest Sam Lake. Na śniadanie zjadłem płatki, a gołębie mogą latać.

Żarty na bok, ale Remedy i Sam Lake postanowili przypomnieć fanom, że AW2 powstaje i chyba ma się całkiem nieźle. Zazwyczaj robi się to, przedstawiając jakieś nowe materiały albo cokolwiek innego, ale nie w tym przypadku… Deweloperzy udali się na Twittera, gdzie dzielą się oczywistościami tak oczywistymi, że aż zapierającymi dech w piersi.

Na początku pojawił się tweet studia, w którym czytamy:

Robimy grę Alan Wake 2.

– głosi komunikat firmy na Twitterze

Jakiś czas później do odważnego wyznania dołączył Sam Lake, tłumacząc (pisownia oryginalna):

ALAN WAKE II TO SEQUEL NASZEJ POPRZEDNIEJ GRY POD TYTUŁEM ALAN WAKE.

wyjaśnia Sam Lake z Remedy Entertainment

Oczywiście informacje te nie są niczym nowym ani zaskakującym, a deweloperzy po prostu droczą się z fanami. Posty pojawiły się niedługo przed rozpoczęciem Gamescom Opening Night Live, na którym dostaliśmy sporo ciekawych zapowiedzi. Zapewne wielu graczy liczyło na nowe materiały z AW2, ale nic takiego się nie stało. A to śmieszki z tych Finów, no!

Wcześniej firma podkreślała, że produkcja idzie zgodnie z oczekiwaniami i możemy spodziewać się długiej gry. Ta ma być tym razem pełnoprawnym horrorem. Przy okazji ubiegłorocznej zapowiedzi pojawiła się informacja o dalszych konkretach w sezonie letnim, ale jak na razie dostaliśmy tylko powyższe, niezwykle interesujące wpisy.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie