Twórcy Control i Alan Wake przedłużają prace nad jedną ze swoich gier

Control - grafika
Newsy PC PS5 Xbox Series

Remedy Entertainment nie ma dobrych wieści dla graczy, którzy czekają na nowe informacje na temat sieciowej produkcji studia. Prace zostały nieco przedłużone.

Zespół wciąż pracuje nad potwierdzonym pod koniec zeszłego roku projektem o nazwie kodowej Vanguard, ale zdecydowano się na istotną zmianę. Produkcja pozostanie w fazie koncepcyjnej nieco dłużej, a więc gracze będą musieli troszkę dłużej poczekać na jego pełną prezentację. Premiera może być bardzo daleko.

Remedy pracuje obecnie nad pięcioma światowej klasy tytułami, a nasze możliwości tworzenia tych gier są silniejsze niż kiedykolwiek. Po przejściu na model operacyjny oparty na wielu projektach nauczyliśmy się, że lepiej jest utrzymywać nasze projekty gier we wczesnej fazie rozwoju przez dłuższy czas niż w przeszłości. (…) Zdecydowaliśmy się utrzymać grę o nazwie kodowej Vanguard dłużej w obecnej fazie weryfikacji koncepcji i odłożyć znaczące rozszerzenie zespołu deweloperskiego do roku 2023.

– powiedział CEO Remedy Tero Virtala

Projekt Vanguard ma być kooperacyjną grą akcji free to play, w której zmierzymy się zarówno z przeciwnikami sterowanymi przez komputer, jak i innymi graczami. Produkcja powstaje we współpracy z chińskim Tencentem.

Remedy Entertainment ma ostatnio ręce pełne roboty. Studio przygotowuje aż pięć tytułów, w tym Alan Wake 2, nową grę w świecie Control i remake’i dwóch pierwszych odsłon serii Max Payne.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie