Alan Wake 2 „na etapie pełnej produkcji”. Remedy potwierdza, kiedy możemy spodziewać się premiery

alan wake 2
Newsy PC PS5 Xbox Series

Alan Wake 2 jest obecnie najprężniej rozwijaną grą studia Remedy Entertainment. Fińscy deweloperzy jeszcze raz podkreślili, kiedy można oczekiwać premiery.

Niedawno Remedy opublikowało w sieci nowe wideo, w którym poruszają temat wielce oczekiwanego Alana Wake’a 2. Deweloperzy poświęcili czas od zapowiedzi na osiągnięcie kolejnych kamieni milowych w toku produkcyjnym gry. Jednocześnie przedstawiono parę nowych materiałów, ale wciąż nie dostaliśmy pokazu rozgrywki. No i raczej nie ma się co szybko go spodziewać – przesunięto ewentualny pokaz z „lata 2022” na późniejszy termin.

Jednocześnie Remedy podzieliło się w internecie swoim przeglądem działalności gospodarczej. Czytamy w nim o nadchodzących grach studia, których jest całkiem sporo. Oczkiem w głowie deweloperów wciąż pozostaje jednak kontynuacja świetnego thrillera. Dzięki nowym informacjom wiemy, że prace nad tytułem przebiegają sprawnie i na ten moment nic nie zagraża dacie premiery. Tej, niestety, nie znamy zbyt konkretnie oprócz enigmatycznego „2023”.

[Alan Wake 2 jest – dop. red.] w fazie pełnej produkcji. Pozostało jeszcze wiele pracy, ale gra zaczyna przybierać coraz pełniejszą formę w wielu obszarach. Jak informowaliśmy wcześniej, Alan Wake 2 ukaże się w 2023 roku.

– wyjaśnia Remedy Entertainment

Alan Wake 2 z nowymi informacjami, ale teraz trzeba będzie czekać

Sam Lake planował wcześniej wypuszczenie kolejnych materiałów z gry w trakcie któregoś z wielu letnich wydarzeń w tym roku. Mieliśmy oczekiwać „dopracowanego dema albo zwiastuna”, ale tak się nie stanie. Twórcy wolą bowiem skupić się na produkcji, gdyż, jak podkreślają, mają aktualnie „impet”. To świetna wiadomość, która wskazuje na brak problemów, jasną wizję i faktyczną chęć dopracowania gry. Dziś jest to zjawisko coraz rzadsze w branży gier, choć to tylko moje stwierdzenie i być może jest trochę na wyrost. Sami jednak przyznajcie, że ostatnio było sporo rozczarowań.

Co ciekawe, dowiedzieliśmy się również, iż wpływy z tytułu działalności operacyjnej w pierwszym kwartale 2022 roku były „wyjątkowo wysokie”. Wszystko dzięki umowie z chińskim gigantem, Tencentem, który finansuje produkcję kooperacyjnej gry o kodowej nazwie Codename Vanguard. Zdecydowanie pomogła też współpraca z Epic Games, odpowiadającym po części za Alana Wake’a 2.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie