Aktor wygadał się na temat daty premiery Alan Wake 2. Gra faktycznie wyjdzie w tym roku?

Czas przejścia Alan Wake 2 - aktor głosowy wygadał się na temat daty premiery
Newsy PC PS5 Xbox Series

Matthew Porretta mógł powiedzieć nieco za dużo. Aktor głosowy głównego bohatera z Alan Wake 2 przyznał, że Remedy planuje premierę na ten rok.

Porretta użycza głosu głównej postaci Alana Wake’a – spełnionego pisarza, atakowanego przez mroczne siły chcące przejąć władzę nad jego umiejętnościami kształtowania rzeczywistości. Muszę przyznać, że “jedynka” jest jedną z moich ulubionych gier w ogóle. Nic dziwnego, że informacji i kontynuacji wyczekuję niczym krokodyl czający się na nową zdobycz. Tytuł miał zostać pokazany pod koniec ubiegłego roku, ale finalnie zobaczymy go najpewniej już w trakcie Summer Game Fest 2023.

Remedy Entertainment jest bardzo mocno zajęte, bo w produkcji mają co najmniej kilka gier. Oprócz kontynuacji Wake’a dostaniemy też remake’i Maxa Payne’a czy nową część Control. Mimo wszystko w produkcji przoduje im właśnie Alan Wake 2, który jest już na ukończeniu. Mimo iż tytuł podobno radzi sobie świetnie w produkcji, nie wiemy o nim nic. Oprócz tego, że rzekomo ma wyjść w tym roku. W podcaście Monsters, Madness, and Magic przyznał, że Remedy planuje wydać ten tytuł w okolicach października bieżącego roku.

Ma się ukazać w październiku. Obecnie jesteśmy w trakcie prac nad nią. W rzeczywistości byłem w Finlandii w zeszłym tygodniu. To stamtąd pochodzi firma Remedy. Niesamowici ludzie.

– przyznał w podcaście Porretta

Październik brzmi bardzo sensownie. Przede wszystkim – to sam środek “gorącego” okresu premier wielkich tytułów AAA. Poza tym Alan Wake 2 jest pierwszym horrorem od Remedy, a horror najlepiej pasuje do… Halloween. Nie zdziwiłbym się, gdyby twórcy zamierzali oprzeć się na tym święcie i w ten sposób liczyć na większą sprzedaż. Jeżeli tak, to data w październiku może faktycznie wypalić, o ile tylko prace zostaną zakończone bezproblemowo.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie