Baldur’s Gate, ale „po nowemu”. Alaloth: Champions of The Four Kingdoms wygląda znakomicie

Alaloth Champions of The Four Kingdoms - zrzut ekranu
Newsy PC

Lubicie klasyczne gry RPG pokroju kultowego Baldur’s Gate? Jeśli tak, Alaloth: Champions of The Four Kingdoms może się Wam spodobać, a do tego oferuje kilka ciekawych twistów.

Twórcy tej produkcji, Gamera Interactive, otwarcie przyznają się do inspiracji Baldurem oraz Pillars of Eternity i przygotowują gratkę dla fanów RPG. Alaloth ma zadebiutować jeszcze w tym roku na PC i niesie ze sobą wiele intrygujących obietnic.

Choć tytuł na pierwszy rzut oka wygląda jak „kolejne cRPG”, w praktyce jest produkcją ARPG stawiającą na szybką akcję w dużym i bogatym w historię świecie. Jeśli nie przepadacie za taktycznymi systemami walki, tutaj takowego nie uświadczycie. Starciom zdecydowanie bliżej do Diablo niż Baldur’s Gate.

Oczywiście nie zabraknie też rozbudowanego kreatora postaci, w którym wybierzemy jedną z czterech ras, ścieżkę rozwoju, klasę i klan, do którego przynależeć będzie nasza postać. Protagonistę będą też wspierać towarzysze, wszak wszyscy chyba dobrze wiemy, co powinien zrobić każdy bohater gry fantasy przed wyruszeniem w drogę.

Studio Gamera Interactive zaprezentowało już sporo materiałów z gry i wskazują one, że Alaloth: Champions of The Four Kingdoms będzie przygodą na wiele godzin. Świat gry jest ogromny, a i zadań podobno nie będzie brakować. Pozostaje tylko zaczekać na ujawnienie konkretnej daty premiery.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie