Alaloth: Champions of the Four Kingdoms – nowy cRPG debiutuje w 2020

Krakowskie studio All in! Games i Gamera Interactive pracują nad nowym cRPG-iem osadzonym w świecie fantasy. Tytuł ma ukazać się już w przyszłym roku. 

Krakowski wydawca gier All in! Games zapowiedział, że łączy siły z Gamera Interactive, tworząc niezależne cRPG z widokiem w rzucie izometrycznym. Alaloth oferuje mroczny świat fantasy przesycony intrygami i niebezpiecznymi spiskami. Do prac nad tytułem zaproszono Chrisa Avellone’a, amerykańskiego projektanta, któremu nieobce są tajniki gatunku RPG: w końcu tworzył takie hity jak seria Fallout, Neverwinter Nights 2, Pillars of Eternity czy Icewind Dale.

Fabuła Alalotha przeniesie nas do czasów inspirowanych najmroczniejszym okresem średniowiecza. Zadaniem gracza będzie stawić czoła tytułowemu bogu Alalothowi, który został uwięziony w krainie ludzi. Twórcy zapewniają, że tytuł zachwyci nas szybką akcją, satysfakcjonującym systemem walki i wciągającą fabułą.

Alaloth już przed premierą otrzymał kilka nagród, takich jak Best Indie Game na Slovenian Games Conference w 2018 czy Visual Excellence Award. Gra była prezentowana na kilku imprezach, a w lutym zostanie pokazana na PAX East 2020 w Bostonie. RPG ma debiutować w przyszłym roku na PC oraz Xbox One.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: