Aktualizacja PS4 z taką samą listą zmian, jak nowy update PS5

Aktualizacja-PS4
Newsy PS4

Kilka dni temu Sony wypuściło nowy soft do PlayStation 5. Jednak odpalając staruszka last-gena można zauważyć, że on też otrzymał update. Aktualizacja PS4 oczywiście nie jest zaskakująca, jeśli spojrzeć na listę zmian.

Nowa aktualizacja PS4 została oznaczona numerem 10.71 i co ciekawe, Sony wypuściło ją w tym samym czasie co niedawny update swojej nowej konsoli. Media nie rozpisywały się w tym temacie, ponieważ wszyscy skupiają się już w zasadzie tylko na PlayStation 5. Producent jednak zamierza wspierać last-gena mniej więcej do 2025 roku, zatem musi dbać również o jego zabezpieczenie np. przed złamaniem przez “piratów”.

Aktualizacja PS4 10.71 – co nowego?

Nowa wersja systemu PlayStation 4 jest od niedawna do pobrania i kto uruchomi konsolę, będzie musiał ją zainstalować, by w ogóle zacząć grać lub skorzystać z aplikacji takich jak Netflix czy HBO Max.

Na oficjalnej stronie Sony przedstawiono, co wnosi ze sobą aktualizacja i podobnie jak z nowym softem do PS5, mamy taką samą listę zmian. To osławiony już gwóźdź programu:

  • Ta aktualizacja oprogramowania systemu poprawia ogólną wydajność systemu.

I można sobie żartować i śmiać się z takiego “marnego” update’u, lecz prawda jest taka, że podobnie jak inne “stabilizacje”, jest ona potrzebna i ułatwia nam korzystanie z konsoli. A założę się, że są w Polsce setki tysięcy osób, które czasem włączają czwóreczkę, nawet jako swój główny sprzęt do grania.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie