Aktualizacja Xbox One – nowe funkcje dla fanów e-sportu, bijatyk, osiągnięć i wspólnego grania

Aktualizacja Xbox One – nowe funkcje dla fanów e-sportu, bijatyk, osiągnięć i wspólnego grania
E-sport Newsy Polecamy! XOne

Microsoft nie poprzestaje w udoskonalaniu systemu swojej konsoli, prezentując kolejne nowe funkcje, które jeszcze w tym roku będą dostępne dla wszystkich graczy. Póki co, mogą je sprawdzać jedynie osoby, które dołączyły do programu Xbox One Preview.

Na początek mamy Arena Xbox Live, czyli coś dla osób, które są miłośnikami e-sportu. Dzięki owej funkcji Microsoft chce promować e-sport wśród graczy z różnymi umiejętnościami. Na Arenie będziemy mogli zapisywać się do turniejów, ćwiczyć swoje umiejętności, brać udział w specjalnych wydarzeniach i oczywiście walczyć w rankingach. Na początek taka zabawa ma być możliwa jedynie z grą Killer Instinct, lecz w późniejszym okresie na Arenie pobawimy się również przy innych tytułach.

Testowana aktualizacja Xbox One to również nowość pokazująca podczas gry, jak rzadkie osiągnięcie właśnie zdobyliśmy. Pokazano to na przykładzie filmiku z Forza Horizon 3, gdzie kierowca zgarnął achievement, który posiada tylko 1 procent graczy na Xbox Live (wideo poniżej).

Kolejną funkcją jest nowe szukanie grup do wspólnej zabawy. Będziemy mogli umawiać się na sesję grania nawet siedem dni wcześniej, ustawimy również, czy nasze zaproszenie widzą jedynie znajomi, czy też może wszyscy członkowie Xbox Live. Podczas tworzenia zaproszenia ustawimy ponadto, w jakim języku chcemy się komunikować i przefiltrujemy chętnych na sesję również pod tym względem.

Na koniec Microsoft proponuje grupowe wiadomości na Xbox Live, czyli wysyłamy tę samą wiadomość za jednym zamachem do wybranych osób. Drobnostka, lecz też może się przydać.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie