Kontroler DualSense od PS5

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Nowa aktualizacja PS5 pozwala na wyłączenie funkcji, która wkurzała wielu graczy

Aktualizacja PS5 21.02-04.00.00 pozwala na wyłączenie jednej z funkcji konsoli, która mocno irytowała część graczy. Sony nareszcie się nią zajęło.

Chodzi o ikonkę potwierdzenia wykonania zrzutu ekranu. Teraz możemy ją wyłączyć udając się do menu skrótów klawiszowych przycisku „Create”. Opcja wyłączenia sporego elementu interfejsu znajduje się na samym dole.

Choć funkcja ta pozornie nie jest bardzo problematyczna, bywa mocno irytująca w dwóch konkretnych sytuacjach. Oczywiście wszystko zależy od naszych osobistych doświadczeń.

Po pierwsze, zdarza się, że zasłania ona ważny element wyświetlanego obrazu. Nieraz chciałem zrobić zrzut ekranu w trakcie intensywnej akcji. Tak się składa, że ikona jest niemała i momentami przysłaniała fragment interfejsu. Zależnie od gry, może to być bardziej lub mniej wkurzające.

Druga z sytuacji, która zapadła mi w pamięć jest jednak znacznie bardziej istotna. Czasem wykonany przez nas zrzut ekranu nie wychodzi dokładnie tak, jakbyśmy tego chcieli. Zdarza się, że wręcz odruchowo zabieramy się za zrobienie kolejnego zrzutu ekranu bez przeczekania, aż ikona potwierdzenia poprzedniego zniknie. W efekcie na nowym, teoretycznie lepszym screenshocie wyświetla się rzeczona ikonka i psuje naszą idealną kompozycję. Jeśli tak jak ja lubicie poświęcać sporo czasu na łapanie ślicznych ujęć w grach, doskonale wiecie, jak irytujące może być mimowolne zepsucie świetnej fotki. No i zapychamy też niepotrzebnie miejsce na dysku naszej konsoli.

Choć wprowadzenie opcji wyłączenia rzeczonej funkcji będzie całkowicie bez znaczenia dla części graczy, miłośnicy growej fotografii mają powody do radości. Miło, że Sony wreszcie zajęło się tym problemem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się