Aktualizacja PS5. Jest nowa, to cisza przed burzą

Aktualizacja-PS5
Newsy PS5

Kto uruchomi swoją konsolę, zanim zacznie grać, będzie musiał pobrać nową wersję systemu. Kolejna aktualizacja PS5 wylądowała na serwerach.

Sony wypuściło dzisiaj nowy update do systemu swojej konsoli. Aktualizacja PS5 oznaczona numerem 23.01-07.61.00 to cisza przed burzą. Cisza dlatego, ponieważ to standardowa łatka, której zawartości nie znamy. W takich przypadkach producent nie podaje listy zmian, ograniczając się do kultowego już zwrotu: Ta aktualizacja oprogramowania systemu poprawia ogólną wydajność systemu.

Aktualizacja PS5 – mały update, a w tle pracują nad wielkimi zmianami

Wspomniałem o ciszy przed burzą… Sony pracuje bowiem nad dużą aktualizacją, która ma wprowadzić szereg istotnych zmian w PlayStation 5. Kilka dni temu pisaliśmy, że gracze z wybranych krajów mogą już testować nową aktualizację firmware 8.0. 

Ta wersja systemu ma wprowadzić m.in. wsparcie dla Dolby Atmos i większych dysków SSD. Wyobrażaliście sobie kiedyś podłączenie do PS5 dysku SSD o pojemności 8TB? Sony właśnie to testuje. Jednak to dopiero czubek góry lodowej. Pełną listę nadchodzących zmian publikowaliśmy w tej wiadomości. Najszerzej komentowaną nowością, którą komentują gracze, jest o dziwo możliwość wyciszenia dźwięku startowego konsoli.

Sony testuje również nową funkcję, która ma zostać udostępniona posiadaczom abonamentu PS Plus. Wybrani subskrybenci mogą ją testować i w sieci pojawiają się opinie i screeny przedstawiające nowe menu. Nowością jest streamowanie gier nawet w 4K. Testy są prowadzone na 10 tytułach oraz dwóch trialach. Z pełnych wersji udostępniono w streamingu choćby takie hity jak God of War Ragnarok oraz Horizon Forbidden West.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie