Gracze PS5 czują się jak w niebie. W końcu dostaną opcję, o której zawsze marzyli

PS5 z wielką promocją na abonament. 6 miesięcy za darmo
Newsy PS5

W tym roku PS5 ma otrzymać sporą aktualizację, która wprowadzi wiele nowości i usprawnień. Wśród tylu zmian, najlepiej przyjętą przez graczy jest możliwość wyciszenia dźwięku startowego konsoli.

Wczoraj pisałem o gigantycznym patchu firmware’u, który zmierza do graczy PlayStation 5. Zazwyczaj kolejne aktualizacje to zajmujące koło jednego gigabajta klasyczne już “poprawki i usprawnienia”, wśród których na próżno jest szukać czegoś nowego. W końcu się to zmieni, a niektórzy gracze już teraz mogą testować wersję 1.1.1. Reszta musi nieco zaczekać, a jeżeli jesteście ciekawi, co tam szykuje Sony, dokładne omówienie znajdziecie w tym miejscu.

Tańsze gry i PS Plus w PS Store. Doładuj portfel promocyjnymi kartami

Wśród tego wszystkiego na szczególnie wyróżnienie zasługuje pozornie coś, co można nazwać “pierdółką”. W praktyce jednak gracze na Reddicie czują się wniebowzięci, że w końcu Sony ich posłuchało. Wszyscy tłumnie cieszą się z możliwości wyciszenia dźwięku startowego konsoli. Opcja ta pojawi się wraz ze wspomnianym patchem.

Na Reddicie nie brakuje zachwytów, a wiele osób czuje ulgę, że nie będzie już budziło swoich drugich połówek. “Lol, to była najbardziej irytująca rzecz w graniu późno w nocy! Jak zapisać się do bety?” – pyta jeden z użytkowników. “Nawet mój pies patrzy na mnie z rozczarowaniem, gdy słyszy ten sygnał dźwiękowy” – twierdzi inny internauta. “Czy ktoś jeszcze udaje kaszel / czyszczenie gardła dokładnie w sekundzie sygnału dźwiękowego, aby spróbować to ukryć?” – zastanawia się komentujący. “Jestem świadkiem historycznej chwili, która rozgrywa się na moich oczach” – punktuje inny.

Niezależnie jednak, czy ktoś żartuje, czy nie, wszyscy cieszą się z implementacji tej prostej opcji, o której Sony mogło tak naprawdę pomyśleć wcześniej. Co ciekawe, niektórzy chcieliby mieć możliwość… dostosowania tego dźwięku. Stwarzałoby to niezłe pole do popisu, ale PS5 z dźwiękiem z takiego PS2 to byłoby coś… no może kiedyś!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie