Aktualizacja PS5 wkrótce wprowadzi kilka przydatnych funkcji. Dla PS4 też się coś znajdzie

PS5 i PS4
PS4 PS5

PlayStation ogłosiło, że już za chwilkę pojawi się nowa aktualizacja PS5 i PS4 dla testerów. Wersja beta nowych wersji oprogramowania będzie dostępna już od dziś, ale nie w Polsce.

Najwięcej ulepszeń otrzyma zdecydowanie cały interfejs PS5. W bibliotece pojawi się opcja filtrowania gier według gatunku. Gracze będą mogli też zadecydować, które tytuły wyświetlą się na ekranie głównym konsoli, a maksymalna liczba gier i aplikacji na tym ekranie została zwiększona do czternastu. Dodatkowo odświeżenia doczeka się sekcja z listą trofeów..

Na obu konsolach Sony pojawią się też nowe opcje czatów grupowych. Gracze będą mogli zdecydować czy ich konwersacja będzie zamknięta czy otwarta. Nowością będzie też możliwość zgłaszania niestosownego zachowania na czacie grupowym na PS5 oraz zmiana poziomu głośności konwersacji na PS4.

Sekcja Game Base na PS5 dostanie sporo usprawnień. W menu tym będzie można zobaczyć listę znajomych oraz wyszukać graczy i sprawdzić otrzymane zaproszenia. Odrzucanie zaproszeń również stanie się łatwiejsze.

Aktualizacja PS5 w wersji beta wprowadzi też nowe ustawienia dostępności. Jeśli chodzi o te dla graczy z Polski, wreszcie otrzymamy wsparcie rodzimego języka w czytniku tekstu z ekranu. Beta wprowadzi także dźwięk mono dla słuchawek.

Ostatnia z funkcji dla bety wprowadzi wsparcie komend głosowym. Funkcja ta będzie dostępna w trakcie bety tylko i wyłącznie dla graczy z USA i Wielkiej Brytanii.

Nie wiemy kiedy najnowsza aktualizacja PS5 i PS4 trafi do wszystkich graczy. Testy (które są niedostępne w Polsce) mogą trochę potrwać, a dodatkowo nie ma gwarancji, że każda z opisanych powyżej funkcji pojawi się w publicznej aktualizacji.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie