Aktualizacja PS5 - fragment zmienionej biblioteki

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Aktualizacja PS5 wprowadza błąd, który może namieszać w Waszych bibliotekach gier

Aktualizacja PS5 21.02-04.00.00 wprowadziła do konsoli błąd, który wpływa na wyświetlanie niektórych gier w bibliotekach użytkowników. Wasze kolekcje mogą nieco się zmienić.

Nietypowy bug podmienia ikonki wybranych produkcji na ich starsze wersje. W moim przypadku stało się tak z FIFA 21, Deathloop, Shadow of the Colossus i Dreams. Gracze donoszą również, że wspomniana aktualizacja PS5 usunęła oznaczenia „PlayStation Hits” z niektórych gier.

Aktualizacja PS5 - błąd z biblioteką gier
Wygląd mojej biblioteki gier po aktualizacji PS5 21.02-04.00.00

„Nowe” ikonki to najpewniej ich najbardziej podstawowe wersje. Widać to chociażby po Deathloop, którego ikona jest bardzo, bardzo prosta. Nie widać na niej też loga gry. Podobnie sprawa wygląda w przypadku Dreams i FIFA 21, choć tam grafiki zmieniły się tylko na te z wcześniejszych wersji gier. W przypadku Shadow of the Colossus zmiana jest dużo mniejsza. Z okładki produkcji zniknął jedynie tytuł gry, a reszta obrazka pozostała niezmieniona.

Możliwe, że Sony w niedalekiej przyszłości załata ten błąd. Póki co musimy liczyć się ze zmienionymi ikonami w bibliotece. To raczej kosmetyczna niedogodność i myślę, że nie napsuje Wam zbyt mocno krwi. No chyba, że mocno zależy Wam na tym, jak prezentują się gry w Waszej cyfrowej kolekcji.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się