Kolejna aktualizacja PS5 już tu jest. Zajmuje sporo miejsca i dodaje nową funkcję

PlayStation z oficjalnym wynikiem sprzedaży PS5. Zyski znacząco spadły
Newsy PS5

Dostępna jest nowa aktualizacja PS5 o numerze 22.01-05.50.00. Patch poprawia wydajność systemu i wprowadza nową funkcję do oprogramowania konsoli.

Nowa aktualizacja PS5 zajmuje dokładnie 1,061 GB. To bardzo dużo jak na patch oprogramowania konsoli, ale jest na to dobre uzasadnienie – aktualizacja wprowadza nową funkcję, która może znacznie zwiększyć komfort rozgrywki w przypadku bardziej dynamicznych produkcji.

Patch 22.01-05.50.00 wprowadza opcję ALLM czyli Auto Low Latency Mode. Jeśli posiadacie telewizor wspierający tę funkcję, może się ona okazać dla Was bardzo przydatna. ALLM automatycznie wykrywa moment rozpoczęcia rozgrywki i przestawia telewizor w tryb najniższego możliwego opóźnienia. Redukuje to efekt zwany input-lagiem, czyli swoistej opóźnionej reakcji gry na wykorzystanie kontrolera.

Oczywiście nie brakuje też bardziej standardowych dla PlayStation zmian. W opisie aktualizacji możemy wyczytać, że „poprawia ona wydajność systemu” – klasyka. Jakby nie patrzeć jest to jednak dość istotna wiadomość, bo poprawek nigdy zbyt wiele.

A jak już tu jesteście, to pamiętajcie też, że Sony wreszcie wprowadziło panele boczne do PS5 do Polski. Linki do aktualnych ofert w polskich sklepach znajdziecie w tym miejscu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie