Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Aktualizacja PS4 8.00 – co zmienia w systemie? Wiadomości, komunikacja, nowe awatary i więcej

Nowa aktualizacja PS4 8.00 wprowadza sporo nowości w konsoli. Zmieniono kilka ważnych funkcji i dodano parę świeżych rozwiązań.

Przygotowania do nowej generacji konsol ruszyły pełną parą. Sony wprowadziło nową łatkę systemową do PlayStation 4.

Aktualizacja PS4 8.00 poza standardową optymalizacją oprogramowania niesie ze sobą też kilka dość istotnych zmian.

Po pierwsze, zunifikowano grupowe czaty. Od teraz możemy pisać i komunikować się głosowo z tymi samymi grupami, bez zbędnego przełączania się pomiędzy okienkami. Dodatkowym udogodnieniem w kwestii komunikacji jest dodanie możliwości wyciszenia wszystkich użytkowników za pomocą jednego przycisku w Quick Menu.

Z menu konsoli znika opcja tworzenia grupowych wydarzeń i prywatnych społeczności. Funkcje nie cieszyły się zadowalającą popularnością i Sony zdecydowało się je ostatecznie usunąć. Istniejące już społeczności nie zostaną usunięte.

Poprawiono również weryfikację dwuetapową, która pozwoli teraz na użycie zewnętrznych weryfikatorów. Ponadto zabezpieczenie będzie teraz dostępne na telefonach, samej konsoli i w przeglądarce.

Dodatkowo usprawniono system kontroli rodzicielskiej, który pozwoli teraz na bardziej zaawansowane nakładanie stosownych ograniczeń.

Ostatnią nowością jest dodanie do PS4 sporej ilości awatarów, które pozwolą wam udekorować swój profil. Wśród nich znalazły się obrazki z między innymi Knack, God of War, The Last of Us Part II, Journey i wiele więcej.

Pełną listę zmian znajdziecie w tym miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się