Aktualizacja Nintendo Switch 13.0.0 - bluetooth - PG

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Nintendo Switch otrzymał ważną nowinkę, która napsuła graczom krwi

Wczoraj aktualizacja Nintendo Switch w wersji 13.0.0 zagościła na konsolach wszystkich Nintendo-fanów. Po ponad 4 latach od premiery dodano wsparcie dla bezprzewodowych urządzeń audio. Niestety, wiążą się z tym poważne problemy.

Wygląda na to, że w obecnym stanie Pstryczek nie radzi sobie za dobrze z podłączonymi słuchawkami po bluetooth i kontrolerami podczas grania w docku. Połączenie gamepadów jest wtedy niestabilne, przez co odczuwalne są spore opóźnienia reakcji konsoli na naciskane przyciski.

Sprawę zweryfikował na swoim egzemplarzu użytkownik z kanału Austin John Plays. Skorzystał on z dwóch popularnych modeli słuchawek bezprzewodowych od Apple. Niestety, jego test wykazał, że przyjemne granie w docku z bezprzewodowymi słuchawkami i kontrolerami podłączonymi do sprzętu nie jest obecnie możliwe.

Sytuacja ma się niewiele lepiej, gdy ze Switcha korzysta się w trybie handheld lub tabletop. Ze względu na znacznie mniejszą odległość słuchawek od samego urządzenia lag występuje zdecydowanie rzadziej.

Nintendo Switch od praktycznie od swojej premiery ma problemy z łącznością bezprzewodową. Wiele Joy Conów cierpi na rozłączanie się z konsolą w losowych momentach, a granie z odległości kilku metrów od stacji często również wiąże się z rozłączaniem się. Sam posiadam taki kontroler w swojej kolekcji, a zakupiłem go w zestawie 3 miesiące po debiucie Pstryczka na rynku.

Aktualizacja Nintendo Switch 13.0.0 – pełna lista zmian

 • Dodano obsługę dźwięku przez Bluetooth®.
  – Słuchawki, wkładki douszne, głośniki i inne urządzenia audio, które łączą się przez Bluetooth, można teraz sparować z systemami z rodziny Nintendo Switch w celu uzyskania dźwięku.
  – Mikrofony Bluetooth nie są obsługiwane.
  – Podczas korzystania z dźwięku Bluetooth do systemu można podłączyć maksymalnie dwa kompatybilne kontrolery bezprzewodowe.
  – Dźwięk Bluetooth nie może być używany, gdy lokalna komunikacja bezprzewodowa jest aktywna.
  – W zależności od urządzenia audio Bluetooth może wystąpić pewne opóźnienie dźwięku.
 • Dodano opcję „Update Dock” w sekcji System w Ustawieniach systemu dla systemów Nintendo Switch i Nintendo Switch – Model OLED, umożliwiając aktualizację oprogramowania stacji dokujących Nintendo Switch z portem LAN.
  – Aktualizacje oprogramowania stacji dokującej nie są dostępne dla stacji dokujących Nintendo Switch bez portu LAN.
  – Ta funkcja nie została dodana do Nintendo Switch Lite.
 • „Maintain Internet Connection in Sleep Mode” zostało dodane w sekcji Sleep Mode w ustawieniach systemu.
  – Gdy to ustawienie jest włączone, systemy z przewodowym połączeniem internetowym będą utrzymywać połączenie z Internetem nawet w trybie uśpienia. Umożliwia to pobieranie oprogramowania i dodatków do systemu, gdy system znajduje się w trybie uśpienia. Ustawienie to jest domyślnie włączone.
  – Gdy to ustawienie jest wyłączone, system będzie łączył się z Internetem tylko okresowo, co zmniejsza zużycie energii i opóźnia pobieranie plików w trybie uśpienia.
 • Zmieniono metodę inicjowania „Calibrate Control Sticks” w ustawieniach systemowych.
  – W ustawieniach systemowych przejdź do zakładki Controllers and Sensors, wybierz Calibrate Control Sticks, a następnie przechyl całkowicie drążek kontrolny w dowolnym kierunku i przytrzymaj go przez kilka sekund, aby rozpocząć kalibrację.

Aktualizacje konsoli Nintendo w ostatnim czasie borykają się często z różnymi problemami. Jeszcze niedawno japoński gigant był zmuszony tymczasowo zatrzymać dystrybucję patcha ze względu na problemy z korzystaniem z eshopu. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym artykule.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się