Akira Toriyama nie żyje. Twórca Dragon Ball miał 68 lat

Akira Toriyama
Filmy i seriale Newsy

Niezwykle smutne i przykre wieści dotarły do nas z samego rana. Jak poinformował na portalu X oficjalny profil Dragon Ball, w wieku 68 lat zmarł twórca tej kultowej serii, a także autor wielu komiksów, czyli Akira Toriyama. Dla milionów osób na całym świecie był to kultowy autor, który stał się jednym z najbardziej wpływowych twórców komiksów.

Akira Toriyama, twórca Dragon Ball i nie tylko

8 marca o godzinie 4:00 w sieci pojawił się wpis, który wstrząsnął milionami miłośników komiksu, mangi i popkultury jako takiej. Oficjalne twitterowe konto Dragon Ball opublikowało informację, w której przekazano wieść o śmierci autora tej kultowej serii. Akira Toriyama, czyli autor komiksów i jeden z najpopularniejszych autorów mang w historii zmarł w wieku 68 lat.

Zgodnie z informacjami podanymi przez The Guardian, autor mang zmarł 1 marca z powodu krwiaka podtwardówkowego. Jego kariera trwała 45 lat, a w tym czasie zdołał stać się jednym z najbardziej wpływowych twórców komiksów na całym świecie. Do jego najbardziej kultowych dzieł zalicza się oczywiście seria Dragon Ball, choć nie tylko. Wśród innych należy wymienić m.in.:

  • Dr. Slump
  • Go!Go!Ackman
  • Chotto Kaettekita DR Slump
  • New Dr. Slump
  • Cashman Saving Soldier

Poza tym stworzył wiele pojedynczych wydań. Szacuje się, że komiksy jego autorstwa rozeszły się w ponad 260 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie