Niezbędne albo potrzebne akcesoria do PS5, którymi warto się zainteresować

Akcesoria do PS5, które zdecydowanie pomogą w komfortowym gamingu
PG Exclusive Poradniki

Akcesoria do PS5 to temat rzeka, a czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, na co warto zwrócić uwagę. W tym tekście nieco to rozjaśnię.

Przy ogrywaniu najlepszych gier na PS5, warto dysponować odpowiednim sprzętem, który znacząco nam to ułatwi. Nie chodzi mi tutaj o konsolę czy pada, bez których nie pogramy, ale też o pozornie poboczne akcesoria, które jednak mogą okazać się niezastąpione. Wśród nich zdecydowanie trzeba wymienić znane każdemu stacje ładujące czy słuchawki, ale znalazło się także miejsce na parę mniej oczywistych gadżetów. Wszystkie znajdziecie poniżej.

Akcesoria do PS5, którymi warto się zainteresować:


Stacja ładująca DualSense – ZAMÓW

Ładowarka do DualSense wydaje się bezsprzecznie najważniejszą rzeczą, jaką musimy mieć oprócz telewizora, kontrolera czy samej konsoli. Szczególnie gdy zdarza się nam grać na dwie (lub więcej) osoby, a nasze sesje regularnie pochłaniają lwią część baterii. Dzięki zewnętrznej ładowarce możemy szybko i bezproblemowo naładować DualSense, bez potrzeby plątania się w kablach. No i warto pamiętać, że możemy postawić ją na tyle blisko, że nie będzie nawet trzeba wstawać z kanapy, aby zarządzać kontrolerami.

Słuchawki Sony PlayStation 5 PULSE 3D – ZAMÓW

Słuchawki zapewne dobrze znane większości graczy PlayStation 5, bo to oficjalny sprzęt od Sony. Czy są dobre? Ba, są naprawdę świetne! Oferują pełen tryb dźwięku przestrzennego 3D wspierany także przez samą konsolę, mikrofon, odpowiednie wyciszanie tła i przede wszystkim bliską perfekcji jakość dźwięku. Do tego korzystać możemy z nich bez kabla, co jest sporym plusem. Nie zapominajmy, że dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych.

Panele boczne do PS5 od SteelDigi – ZAMÓW

Panele boczne do PS5 wydają się trochę fanaberią, ale w praktyce mogą okazać się niemal niezbędne. Wszystko jednak zależy tu od naszego gustu i wystroju salonu (czy tam piwnicy lub innego pomieszczenia gamingowego). Jeżeli domyślna biel średnio nam się podoba, SteelDigi zasłynęło naprawdę udanymi modelami o różnym designie bocznego panelu chłodzenia. Moim faworytem z pewnością jest Howi.

Nakładka Body Lock na DualSense – ZAMÓW

Niewielka cena za jeden z najważniejszych gadżetów, tak zresztą potrzebny w aktualnym sezonie letnim. Każdy gracz zapewne wie, jak mało komfortową zabawą jest gaming w intensywne tytuły w środku lata, gdy temperatura na zewnętrz przekracza 25 stopni (dla mnie jest już źle powyżej 21 stopni, tak szczerze). Dłonie się pocą, palce gubią chwyt i wystarczy chwila nieuwagi, aby upuścić pada na podłogę albo, co gorsze, „poślizgnąć” się i chociażby przegrać potyczkę.

Obudowa Unitek S1224A do dysków PCIe i NVMe M.2 do PS5 – ZAMÓW

To szybka i dobrze wykonana aluminiowa obudowa do zewnętrznych dysków PCIe i NVMe, które następnie możemy podłączyć do PS5, aby zdobyć trochę więcej miejsca na nasze gry, zapisy i inne pliki. Montaż do tego jest bajecznie prosty, więc każdy użytkownik sobie z nim poradzi. Dla wszystkich, którzy przepełnili dysk w PS5, jest to pozycja wręcz obowiązkowa.

Etui Venom VS5009 na konsolę PS5 – ZAMÓW

Eleganckie i bardzo wygodne etui do przechowywania lub przenoszenia naszej konsoli wraz z kontrolerami, kablami i innymi akcesoriami. Jeżeli siedzimy głównie w domu i nie zabieramy ze sobą sprzętu nigdzie, nie jest to rzecz pierwszej potrzeby. W przeciwnym razie etui od Venom zapewnia większe bezpieczeństwo niż ponowne zapakowanie konsoli do kartonu.

Nakładka SteelDigi Azure Noodin chłodząca do konsoli PS5

Dochodzimy do dość niszowego akcesorium, które może przemówić do każdego gracza na PS5. Konsola od premiery krytykowana była za mało wydajne chłodzenie, okazjonalne przegrzewanie i głośne „buczenie”. Z dodatkową nakładką od SteelDigi pozbędziemy się tych problemów. Wiatraki działają płynnie i cicho, dzięki czemu nie tylko nie musimy martwić się o temperaturę samego sprzętu, ale też nie wpłynie ona na wydajność w trakcie rozgrywki. Za taką cenę wydaje się to jednym z tych gadżetów, które są po prostu „must have”.

Artykuł powstał we współpracy z RTV Euro AGD

Drogi Czytelniku!
Niektóre z naszych tekstów zawierają linki afiliacyjne. Jeśli w nie klikniesz,
nie ponosisz żadnych kosztów, ale przyczyniasz się do rozwoju całego portalu

PlanetaGracza.pl. Dziękujemy za wsparcie!

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie