Age of Mythology: Retold nie umarło. Xbox przypomina o remasterze spinn-offu Age of Empires i zdradza termin premiery

Age of Mythology Retold
Newsy PC Xbox Series

Age of Mythology: Retold zwpowiedziano jakoś przed dwoma laty, ale jak dotąd było o nim raczej cichutko. Aż do teraz, gdy twórcy remastera ogłosili że gra pojawi się na PC i Xboksach jeszcze w tym roku.

Age of Mythology Retold (karta Steam) ma być odświeżoną wersją klasycznej strategii czasu rzeczywistego z 2002 roku, osadzoną w czasach antycznych. Produkcja pozwoli nam pokierować jedną z czterech cywilizacji. Za opracowanie tytułu odpowiada World’s Edge znane m.in. z Age of Empires II: Definitive Edition. Gra poswej premierze (jeszcze w tym roku) pojawi się także ofercie Game Pass.

Age of Mythology: Retold – na czym polegać będzie gra?

Pod względem mechanik rozgrywki Age of Mythology: Retold w ogólnym zarysie ma pozostać wierne pierwowzorowi. Mamy więc do czynienia z klasyczną strategią czasu rzeczywistego. Cała zabawa opiera się na wznoszeniu kolejnych budowli, zbieraniu surowców, rozwijaniu nowych technologii, szkoleniu wojsk oraz prowadzeniu wojen. Dodatkowo należy również zadbać o ekonomię naszego „państwa” Jak już wspomnieliśmy, całość osadzona została w alternatywnej wersji antyku. W tej wersji świata bóstwa i postacie z mitów istnieją naprawdę. W związku z tym mogą pojawić się na ziemi i wejść w skład dowodzonych przez nas armii. Jeśli natomiast chodzi o dostępne nacje, to tytuł pozwala pokierować nam czterema cywilizacjami – grecką, egipską, nordycką oraz mieszkańcami Atlantydy. Tak się składa, że z okazji zapowiedzi daty premiery (cóż, że jedynie przybliżonej), deweloper opublikował także materiał wideo, prezentujący nowe modele i animacje niektórych mistycznych jednostek, które pojawią się w nadchodzącej grze:

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie