Age of Mythology doczeka się odświeżenia. Kultowa strategia powraca

Age of Mythology Retold zapowiedziane. Powrót legendarnej strategii
Newsy PC

Age of Mythology powraca i to za sprawą wersji „Retold”. Ma to być odświeżenie w stylu „Definitive Edition” opracowane przez studio World’s Edge.

Nie będę ukrywał, że sam nigdy nie byłem zbyt wielkim fanem serii Age of Empires. Z drugiej strony ja za bardzo nie należałem do fanów strategii w ogóle. Niemniej czasami lubiłem usiąść do jakieś pozycji, z których wiele dziś uważanych jest za „kultowe”. Jedną z nich było właśnie Age of Mythology. I bardzo cieszy mnie wiadomość, że gra powróci w „definitywnej edycji”.

Age of Mythology Retold

Gra Age of Mythology w wersji Definitive Edition będzie zawierać piękną grafikę, zaktualizowaną rozgrywkę i wiele więcej. Wiemy, że społeczność Age of Mythology z nadzieją czekała na Definitive Edition, a my ją dostarczymy. Ciężko pracujemy, aby dostarczyć wam chwałę oryginalnej gry z uaktualnioną grafiką, funkcjami i nie tylko. Bądźcie na bieżąco z kolejnymi wiadomościami!

– wyjaśnia studio World’s Edge (za VGC)

Nie wiemy niestety, jak szerokie zmiany zaplanowali projektanci, ale mam nadzieję, że będzie to lepiej widoczne niż przy okazji odświeżenia z 2014 roku. Wtedy bowiem ukazało się Extended Edition. Wtedy AoM trochę zmieniło się graficznie, ale przede wszystkim bez problemu można było w nie grać na współczesnych maszynach.

Age of Mythology to spin-off serii Age of Empires, w której zamiast historycznymi imperiami, przyszło nam kierować dawnymi cywilizacjami, ale w nieco „fantastycznym ujęciu”. Prócz „zwykłych” jednostek są tu także istoty magiczne, mitologiczne stworzy, a nawet bogowie.

Udostępnij: