Szef Activision chce, aby Microsoft wskrzesił dwie marki firmy

Xbox Cloud Gaming - logo - PG
PC Xbox Series Xbox Series S XOne

Obecny szef Activision Blizzard wspomniał o markach, które według niego mógłby ożywić Microsoft po przejęciu spółki. Bobby Kotick marzy o powrocie dwóch serii, które dłuższy czas temu zniknęły z rynku.

Pierwszą marką, na której zależy Kotickowi jest Guitar Hero. Ostatnia odsłona tej serii pojawiła się w 2015 roku, a kontynuacji ani widu, ani słychu.

Phil (Spencer – red. ) i ja zaczęliśmy zastanawiać się nad rzeczami na przyszłość. (…). Przez jakiś czas chciałem zrobić nowe Guitar Hero, ale nie chcę tworzyć zespołów zajmujących się produkcją, łańcuchem dostaw i kontrolą jakości produkcji. A niedobory chipów są ogromne.
Nie mieliśmy możliwości, aby to zrobić. Miałem naprawdę fajną wizję tego, czym będzie następne Guitar Hero i zdałem sobie sprawę, że nie mamy na to środków.

– powiedział Bobby Kotick w rozmowie z VentureBeat

Pamiętacie jeszcze Skylanders? Ten dziwaczny twór również wciąż siedzi Kotickowi w głowie. Jakby nie patrzeć, pomysł nie był zły, ale ostatecznie nie wyszło to tak dobrze, jak mogło liczyć Activision.

I Skylanders też. Jednym z największych rozczarowań w mojej karierze jest to, że inni ludzie weszli i wyszli z g*wnianymi alternatywami. I wrzucili wszystkie te g*wniane alternatywy na rynek, i w zasadzie zniszczyli rynek tego, co było naprawdę fajną szansą na przyszłość.
Jeśli spojrzeć na Skylanders, ze sprzętem, produkcją i łańcuchem dostaw, są tam te same rodzaje rzeczy, których my nie możemy zrobić, ale Microsoft może.

Czy którekolwiek z tych IP Activision powrócą na rynek? Ciężko stwierdzić. Ostatnie słowo będzie należało do Microsoftu i jeśli Guitar Hero lub Skylanders powrócą, najpewniej ujrzymy ich nowe wcielenia dopiero za parę lat.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie