Activision Blizzard - statua z Warcraft

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Ciemne chmury nad Activision Blizzard. Kolejny pozew, tym razem od inwestorów

Activision Blizzard zmierzy się z kolejnymi problemami. Inwestorzy zareagowali na ostatnie wydarzenia i zdecydowali się pozwać spółkę.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o pozwie, który złożono przeciwko spółce Acti-Blizz. Ma on związek z toksycznym środowiskiem pracy, licznymi przypadkami nadużywania uprawnień oraz nękaniem i molestowaniem pracowników firmy. Z pracy odszedł już dotychczasowy prezes Blizzard, a co chwilę pojawiają się doniesienia o kolejnych zmianach w zespołach.

Serwis Kotaku donosi, że Activision Blizzard zmierzy się z kolejnym pozwem – tym razem od inwestorów. W sprawie pośredniczy firma Rosen Law i pozew obejmuje wszystkie osoby, które handlowały akcjami spółki między 2016 a 2021 rokiem.

Acti-Blizz oskarżono o publikowanie fałszywych oświadczeń skierowanych do inwestorów. Oczywiście wpływało to na ceny akcji. Nie jest również żadną tajemnicą, że omawiamy pozew jest powiązany z ostatnimi wydarzeniami mającymi miejsce w Acti-Blizz. Firma miała zdawać sobie sprawę z problemów, ale nie podjęła stosownych działań, aby im zapobiec.

Co więcej, pozew dotyczy nie tylko całej spółki. Wskazuje się też, że Bobby Kotick, Spencer Neumann i Dennis Durkin w dużej mierze odpowiadali za sianie nieprawdziwych informacji, które są przedmiotem sprawy.

Możemy być pewni, że to jeszcze nie koniec problemów słynnej spółki. Sprawa jest jeszcze świeża, a na światło dzienne wychodzą kolejne fakty i doniesienia.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się