Fani Prison Break mogą już się szykować na wielką premierę

W ubiegłym roku pisaliśmy o pierwszej dobrej wiadomości dotyczącej nadchodzącej gry A Way Out. Chodziło wówczas o niebywale niską cenę produkcji. Dziś mamy kolejną dobrą informację o tym wyjątkowo dobrze zapowiadającym się co-opie. 

Kiedy premiera A Way Out?

Z grafik, które pojawiły się na Reddicie pod koniec 2017 roku wielu wnioskowało, że A Way Out pojawi się nie prędzej niż w 2019 roku. Na szczęście grafiki nie mówiły prawdy. W grę zagramy już 23 marca tego roku, a twórcy właśnie poinformowali fanów, że tytuł uzyskał status gold, co oznacza, że prace nad nim zostały zakończone. To duża ulga nie tylko dla twórców, ale i dla graczy – istnieje bowiem bardzo duża szansa, że dostaniemy dopracowany produkt, który warto kupić.

Takie grafiki pojawiały się w Internecie pod koniec 2017 roku. Na szczęście nie okazały się prawdziwe.

Przygotujcie się na 23 marca

A Way Out to gra przygodowa, wynosząca tryb kooperacji na nowy poziom. Autor scenariusza do A Way Out, Josef Fares zapewnia, że aby zagrać w tytuł przez internet ze znajomym, nie będzie on zmuszony do zakupu drugiego egzemplarza gry. Jedna kopia pozwoli na zabawę dwóm graczom – druga osoba musi po prostu zostać zaproszona do kooperacji. To bez dwóch zdań świetna informacja. Fares w swoim tweecie nie ukrywa radości pisząc: #awayout osiągnęło złoty status. Nie potrafię nawet opisać, jak bardzo jestem podekscytowany. Przygotujcie się na 23 marca.

Gra będzie przebiegała na podzielonym ekranie, co pozwoli na śledzenie akcji z dwóch, różnych perspektyw – wydarzeń widzianych zza pleców obojga bohaterów, będących kumplami spod celi. Gameplay polegać będzie na ucieczce z więzienia i próbach poradzenia sobie poza jego murami. Dlatego też gra zaoferuje sekwencje skradankowe, pościgi oraz oczywiście elementy, których zabraknąć nie mogło, czyli strzelaniny.

EA Originals nie może się mylić

A Way Out to kolejna po dobrze przyjętej platformówce Fe gra, która wyprodukowana została pod skrzydłami EA Originals – programu należącego do Electronic Arts i wspierającego rozwój gier indie. Proces tworzenia tytułu zaczął się w drugiej połowie 2014 roku, kiedy to Josef Fares z grupą przyjaciół postanowili dać graczom zupełnie inną niż dotychczas grę, bazującą na kooperacji zarówno w sieci, jak i przy wspólnym monitorze.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższym gameplay trailerem. Grze nie można odmówić innowacji oraz tego, że potrafi zaintrygować. My już nie możemy się doczekać, a Wy?

Ewelina Stój

Ewelina Stój

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.