A Plague Tale: Requiem może na jakiś czas zakończyć tę serię

A Plague Tale: Requiem może zakończyć serię - zdradza reżyser
Newsy PC PS5 Xbox Series

Dziś premiera A Plague Tale: Requiem. Reżyser gry, Kevin Choteau, wyjaśnia, że może to być ostatnia odsłona cyklu, nawet jeśli na jakiś czas.

Dziś wielka premiera oczekiwanego A Plague Tale: Requiem. Wcześniejsze dzieło studia, A Plague Tale: Innocence, zaskoczyło chyba wszystkich. Choć może i pod względem rozgrywki nie było szczególnie imponujące, nadrabiało to fabułą i klimatem. Szczurza apokalipsa w średniowieczu okazała się wielkim hitem, a przy okazji zyskała uwielbienie wśród graczy. Nic dziwnego, że kontynuacja była tylko kwestią czasu.

Wychodzi jednak na to, że przez najbliższy czas raczej nie ma co spodziewać się kolejnej części. W rozmowie na blogu PlayStation reżyser gry, Kevin Choteau wyjaśnia, że na ten moment może to być zakończenie historii Amicii i Huga. Nie martwcie się jednak, nie padają tu żadne spoilery.

Myślę, że na razie to koniec. Ale drzwi nigdy nie są zamknięte i zobaczymy odbiór graczy. Chcemy zobaczyć ich reakcję przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji. To oni napędzają naszą produkcję i jeśli nie podoba im się to, co zrobiliśmy, musimy zrobić coś innego.

– wyjaśnia reżyser gry

Zapowiada się na to, że sam odbiór gry może być pozytywny. Tytuł od recenzentów zdobył w większości bardzo dobre opinie, a padały nawet oceny rzędu 10/10. Kwestia przyjęcia przez graczy to inna sprawa, ale fani Innocence raczej nie powinni czuć się zawiedzeni. Kto wie, być może okaże się ostatecznie, że odbiór przytłoczy samych twórców i ci nie będą mieli wyjścia i po prostu będą musieli kontynuować tę historię?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie