2Dark od twórcy Alone in the Dark. To może być ciekawy projekt

Twórca Alone in the Dark, uważany także za człowieka, który stworzył gatunek survival horror, zabiera się za nową produkcję. Oczywiście w dobrze znanym dla siebie gatunku.

Frederick Raynal zbiera pieniądze na Ulule, czyli francuskim odpowiedniku Kickstartera. Wraz ze swoją żoną oraz niezależnym studiem Gloomy Wood, chce stworzyć nową grę z gatunku survival horroru. Czym zaskoczy 2Dark?

Cóż, fabuła nie wydaje się zbyt porywająca, ale grze nie można odmówić specyficznego klimatu. Otóż w 2Dark wcielimy się w kryminologa Pana Smitha, którego głównym zadaniem jest ratowanie dzieci przed seryjnymi mordercami. Nie będzie to łatwe. Pan Smith musi bowiem przedzierać się przez mroczne lokacje, szukać oraz pilnować zastraszone i często nieogarnięte dzieci, unikać pułapek i w końcu znaleźć wyjście z miejsc w których się znajduje wraz z gromadką. Nierzadko zdarzy się, że dzieci posłużą jako przynęta do złapania złoczyńcy. Historia Pana Smitha kryje też dodatkową tajemnicę, przez co fabuła może nabrać nieco pikanterii.


Ważną rzeczą w rozgrywce mają być różnego rodzaju źródła światła jak latarki, czy świecie, które pozwolą zorientować się w mrocznym terenie. Czuć nawiązanie do Alone in the Dark? Jak najbardziej!

Gra nie powstanie jednak bez pomocy graczy. Twórca wraz ze swoim zespołem chce uzbierać 30 tysięcy euro. To minimalna granica do tego, aby projekt w ogóle powstał. Do tej pory udało się uzbierać 6 tysięcy euro, a pozostał jeszcze miesiąc. Zdaje się, że są spore szanse, że gra pojawi się na rynku. Jej premiera, oczywiście jeśli tylko akcja się powiedzie, przewidziana jest na drugą połowę przyszłego roku. 2Dark powstaje na PC, Maca i Linuxa. Poniżej możecie zobaczyć krótki filmik pokazujący grę oraz jej głównego twórcę, czyli Fredericka Raynala.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

1 Shares
Share1
+1
Tweet