13 premier gier na nowy tydzień. I wojna światowa, realistyczne wyścigi, trochę kosmosu, RPG…

City of Brass

W tym tygodniu startuje wczesny dostęp na PC do gry akcji City of Brass (ostateczna wersja w 2018 roku również na PS4 i Xbox One).

Jak czytamy na karcie gry umieszczonej na Steam, tytuł wrzuci nas w skórę złodzieja, który trafi do Mosiężnego Miasta. Wszystko ma być wzorowane na baśniach z tysiąca i jednej nocy.

Uzbrojeni w bułat i bicz gracze będą mogli rabować, rozbrajać, oszałamiać lub rozbijać wszystko na kawałki, a także robić uniki, ciąć i używać podstępów, aby przedrzeć się przez hordy nieumarłych i dotrzeć do zakończenia kolejnych poziomów zanim przesypie się klepsydra Piasku Czasu. Po drodze będą zbierać skarby, rabować skrzynie z bronią i udoskonaleniami oręża lub potężnymi relikwiami. Ale i samo miasto pokaże swoje kły – gracze będą musieli przeskakiwać przez jamy, prześlizgiwać się pod ostrzami, uchylać się przed włóczniami i strzałami, unikać albo wykorzystywać ruchome chodnikowe płyty, oraz obchodzić zasadzki z trującymi gazami – jednocześnie wykorzystując wszystkie te niebezpieczeństwa do walki z przeciwnikami.

W mieście uwięzione zostały dżiny, w większość przyjazne, które chętnie wymienią bonusy w zamian za łup lub udzielą życzeń dających potężną przewagę lub możliwość zapłacenia okupu.

Rytmiczne przemienne manipulowanie szablą oraz biczem zostało starannie skorelowane z poruszaniem się biegiem, kucaniem, prześlizgiwaniem się i przeskakiwaniem przeszkód, oddając płynne, zbalansowane poczucie naturalnego ruchu i walki wręcz. Gra zaprojektowana została tak, by zagwarantować dużą grywalność zachęcając do różnych kombinacji rozgrywki w stale zmieniającym się, ale logicznym, proceduralnie generowanym świecie.

  • Platformy: PC, PS4, Xbox One
  • Data premiery we wczesnym dostępie Steam: 18 września (ostateczna wersja w 2018 roku)
  • Producent: Uppercut Games
  • Wydawca w Polsce: Uppercut Games

Na ósmej stronie trup ściele się gęsto.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: