Zwiastun Assassin’s Creed Mirage podzieli graczy. Wielka draka w Bagdadzie

Assassin's Creed Mirage na konsole w pudełku taniej
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Podczas PlayStation Showcase otrzymaliśmy odpowiedź na to, jak będzie wyglądać Assassin’s Creed Mirage. Wypisz, wymaluj gra na starą generację.

Ubisoft postanowił nie czekać na kolejny wyciek materiału z nadchodzącego Assassin’s Creed Mirage. Przy okazji imprezy zorganizowanej przez Sony, uchylili rąbka tajemnicy, i tym samym ubiegli insiderów i plotkarzy, pokazując nam coś więcej niż animację CGI. Mamy zapis wideo, w którym przeplatają się fragmenty rozgrywki z drobno pociętymi cutscenkami. Przez kilkaset sekund poczujecie niemal nostalgię do pierwszej odsłony gry. Równocześnie potwierdzono, że debiut nowego AC już wkrótce – 12 października 2023 roku.

Francuzom trudno było pogodzić rozwój marki z oczekiwaniami sprzedaży. Postawili na doświadczenia crossgenowe, gwarantując dostępność gry na konsolach PS5, PS4, XSX, XONE oraz PC. A to oznacza, że poziom oprawy nie ma szans, aby zaskoczył nas jak w momencie premiery protoplasty serii w 2007 roku. Stara odsłona z nową dzielą na szczęście także inne cechy, z czego najważniejszą wydaje się kameralna historia w bardzo podobnych krajobrazach.

Wylądujemy w Bagdadzie, w regionie słynącym ze słonecznej pogody i egzotycznej kultury (z perspektywy Europejczyków). Jako młody Basin, którego poznaliśmy w Valhalli, wkroczymy do świata przemocy i spisków, by w krótkim czasie nauczyć się podstaw skrytobójstwa w kryjówce pierwszych Ukrytych assassynów. Nauka pod opieką mentorów przełoży się umiejętności skakania po dachach, wtapiania się w tłum, i rzecz jasna talent do dyskretnego zabijania. Jako że Assassin’s Creed Mirage ma jakoby starczyć tylko na 15 godzin, nie będzie zbyt wiele zleceń, za to mają być wyreżyserowane z dużą dawką intrygi, parkouru i walki z użyciem różnorodnego wyposażenia.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie