Nie tylko wyciek rozgrywki. Sporo szczegółów o Assassin’s Creed Mirage, w tym długość gry

Assassin's Creed Mirage na krótkiej rozgrywce i w innych szczegółach
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

W sieci pojawił się skrajnie krótki gameplay z Assassin’s Creed Mirage. Znamy także potencjalną długość rozgrywki oraz rozmiar mapy!

Ewidentnie “coś” zaczyna się ruszać w kwestii nowego Assassin’s Creed. Niedawno dostaliśmy sporo nieoficjalnych informacji, wedle których weterani cyklu będą nową odsłoną ucieszeni. Gra będzie oferować znacznie mniejszą skalę, czyli nie dostaniemy już wydumanego RPG-a na setki godzin, a grę akcji z naciskiem na skradanie. Teraz ten sam informator podzielił się kolejnymi wieściami w sprawie gry.

Assassin’s Creed Mirage na 15 godzin, ale to dobrze

Za przeciekami stoi francuski YouTuber j0nathan, czyli osoba nieprzypadkowa i dość mocno obeznana w Ubisofcie. Do tej pory wielokrotnie poruszał temat cyklu Assassin’s Creed i nie tylko, więc można założyć, że jest wiarygodnym źródłem. Jego nowe wideo powstało podobno na skutek “włamu” jego siostrzeńca do Ubisoftu, w wyniku którego insider miał zdobyć sporo nowych informacji. Nie ma co, porąbana sprawa.

W każdym razie gra ma rozpoczynać się od nieudanego napadu Basima (głównego bohatera) w jego rodzinnym mieście. Na skutek splotu wydarzeń, trafia on Bagdadu, gdzie powoli zostaje wtajemniczony w zakon “skrytych”. Mapa gry ma oferować wspomniany już Bagdad z okolicą. Łącznie ma być wielkości mniej więcej świata z Unity czy Syndicate. Do tego możemy liczyć na “system parkouru podobny do Origins, ale lepszy”, system “poszukiwań” (w 4-stopniowej skali, co wpływa na trudność i możliwe wyposażenie), bardzo małe znaczenie wątku o współczesności, a także mechanikę rekrutowania żołnierzy przypominającą AC: Brotherhood.

Najciekawszymi informacjami w nowym przecieku jest jednak potencjalna długość gry. Podobno główny wątek ma starczyć nam na około… 15 godzin. To bardzo mało, a przynajmniej w porównaniu do tego, do czego Ubisoft przyzwyczaił nas w ostatnich latach. Spodziewam się jednak, że krótsza fabuła będzie również ciekawsza, co mocno do mnie przemawia. Gra, wedle przecieków, ma trafić do nas już 12 października 2023 roku na PC, PS4, PS5, XOne oraz XSX/S.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie