Znaczki pocztowe z growymi klasykami. Oto nowa kolekcja Royal Mail

0 komentarzy

Zapaleni filateliści, którzy dodatkowo są fanami gier wideo, mają powody do radości: Royal Mail wprowadza na rynek nową kolekcję znaczków, będącą swego rodzaju ukłonem w stronę brytyjskiej klasyki gier wideo.

Powodem, dla którego Royal Mail ma wprowadzić do obiegu niezwykły zbiór, jest podobno chęć uhonorowania pracy autorów gier z Wielkiej Brytanii oraz wpływu, jaki poszczególne tytuły wywarły na przemysł growy. Na znaczkach znajdziemy motywy z takich klasyków lat 80. i 90. jak Elite, Dizzy, Populous, Lemmings, Micro Machines, Sensible Soccer, WipeOut czy Worms. Nie zabrakło również paru egzemplarzy poświęconych rozwojowi serii Tomb Raider. Z takimi samymi motywami można również kupić koperty i pocztówki.

Kolekcja ma trafić do sprzedaży już 21 stycznia. Teraz dostępne są zamówienia przedsprzedażowe. Cały zbiór możecie obejrzeć na oficjalnej stronie Royal Mail.

Zacna inicjatywa, Milordzie. Przy tej okazji warto również przypomnieć manewr Poczty Polskiej, która dla celów promocji polskiej kultury i wspierania rodzimego biznesu w 2016 wprowadziła do obiegu znaczek z Geraltem. Autorem projektu był CD Projekt.  Miniaturową podobiznę Wiedźmina wyceniono na sześć złotych. W połowie września 2016 na rynek wprowadzono 180 tysięcy takich znaczków.

Okazało się, że był to pierwszy znaczek pocztowy, jaki Poczta Polska poświęciła postaci z gry komputerowej – i, jak do tej pory, ostatni. Nie miałabym nic przeciwko, gdyby nasz rodzimy dostawca pocztowy poszedł w ślady Royal Mail i wydał znaczki, na których znalazłyby się także motywy z innych gier polskiej produkcji – w końcu nie tylko Wiedźminem nasz kraj stoi. Jakieś propozycje?

 

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się